V sobotním zápase jsme nastoupili proti týmu Snakes Ostrava vedeným trenérem Patrikem Smažákem. Jeho rukopis byl na jeho hráčích velmi znát. Ostravští hráči byli velmi dobře fyzicky vybaveni a jejich důraz byl na hřišti od prvních minut obrovský. Naši hráči byli jako opařeni, hráli ustrašeně a nebyli schopni se vyrovnat s agresivitou soupeře. Kámen úrazu byla obrana soupeřovo pivotů kde nás nejvíce tlačila bota. Ti byli vedení převážně Křenkem a dělali naší obraně velké problémy. Ve druhém poločase se nám povedlo stáhnout rozdíl ve skóre pod 10 bodů. A to především díky odvážným nájezdům do vnitřního prostoru a zlepšené obraně. Na konečném výsledku to však již nic nezměnilo.

 

V neděli to byla úplně jiná pohádka. Tým NH Ostrava nebyl tak fyzicky dominantní, ale nahrazoval to svojí agresivitou a rychlou hrou. Díky úzké rotaci soupeře jsme se snažili hrát rychle, což ze začátku neslo ovoce a ujali jsme se vedení o 12 bodů. Bohužel díky naší nervozitě a totálnímu nedostatku sebevědomí hráčům padali míče z rukou, nebyli schopni plnit taktické pokyny a proto soupeř do poločasu stáhnul náš náskok na 7 bodů. Po poločasové promluvě s hráči se sice sebevědomí a bojovnost zvedla, avšak naši hráči se dostali do určité křeče, a nebyli schopni proměňovat ani lehké nájezdy. Proto jsme se dostali do vyrovnané koncovky, kde se bojovalo o každý bod. Nakonec jsme zápas po "zvládnuté" koncovce dovedli do vítězného konce. Nebyla to žádná pěkná basketbalová podívaná, ale toto vítězství byo velmi důležité především kvůli klukům, kteří si tím dodali dávku sebevědomí, které jim doufejme vydrží a pomůže v dalších zápasech.

 

Komentář asistenta trenéra Martina Davida:

 Byla to moje první trenérská zkušenost v kategorii extraligy U19. Za tu dobu co jsem teď už v Plzni vidím, jak tvrdě na sobě kluci pracují. Vím, že spousty věcí umí, ale nedokáží je aplikovat a prodat v zápase. Proto si myslím, že když se zvýší jejich herní sebevědomí, jejich výkony půjdou razantně nahoru. A kvůli tomu jsem velmi rád, že kluci urvali nedělní vítězství pro sebe a dokázali sami sobě, že na to mají.