Poslední zápas ligy U14 čekal naše borce v neděli 19.12. v Praze na Sokole Vyšehrad. Utkal se tak první a posledním ligové tabulky. Na našem postupu do extraligy již nemohl jakýkoli výsledek nic změnit. Nic méně my rozhodně zakončit ligovou část sezony prohrou nechtěli. To i přesto, že jsme k zápasu odjížděli ve značně prořídlé sestavě. Z důvodu karantény chyběl kapitán Kozel a Štuksa, mimo republiku je Kudrlička a Musil a zdravotní potíže stále trápí Vaníka. Poprvé za existenci týmu chyběl i trenér M.Kozel z důvodu karantény. I přes tyto trable jsme zápas v pohodě zvládli, v pohodě si zahráli a udělali si hezkou neděli.


Vyšehrad – Loko 33:101 - statistiky ze zápasu

 Byli jsme si jasně vědomi i přes problémy se sestavou své dominance. Drtit domácí a tavit své opory za snahou co nejvyššího skóre by byl doslova nesmysl. Šanci tak dostali hráči z lavičky včetně mladších kluků z u13. Lodivod zápasu v tomto zápase, Libor Ženíšek, tak po celý zápas točil všechny hráče, zkoušel sestavy a varianty, čímž učinil zápas více než zajímavý. Sice jsme určitě mohli hrát lépe, vázl pohyb, ideální nebylo ani rozmístění po hřišti, ale vůbec špatná nebyla hra 1na1 a snaha o souhru. Kluci si doslova zápas užili.

Komentář trenéra, M.Kozla: předem bych rád poděkoval svému kolegovi Liborovi Ženíškovi za mé zastoupení a také za přímý přenos ze zápasu, kdy mě přes facebook přenášel celý zápas live, čímž mě umožnil napsat komentář. Pro mě bylo zajímavé zápas sledovat z domova, nebýt přítomen na lavičce a být tak nějak v klidu. Strašně se mě líblo, jak do zápasu vstoupila první pětka s dvěma kluky z U13 Sommerem a Vítkem dále s Cápalem, Mrázem a Kimiou. Své měření sil kluci vyhráli 20:12 a nebýt přílišné zbrklosti a určité ustrašenosti mohlo být ještě lépe. Druhá lajna pak s většinou zkušenějších kolegů jasně dominovala a mohla si vyzkoušet i sem tam nějakou tu kravinu. V průběhu zápasu jsme pak své vedení navyšovali a navyšovali. Nyní nás čeká krok o level výše, do extraligy. Tomu musíme přizpůsobit prakticky vše. Tréninkovou píli, nasazení, musíme zvýšit nároky na herní inteligenci a taktické prvky. Vše budeme ještě před konce roku pilovat na čtyř denním soustředění, abychom byli do extraligy připraveni. Díky, že nám držíte palce.“