Již tento pátek čeká basketbalisty Lokomotivy ostrý start takřka po roce, kdy minulý ročník nebyl vinou pandemie dohrán. Před prvním mistrovským utkání jsme zpovídali hlavního trenéra a nově také sportovního ředitele klubu Erika Eismana.


Eriku celý tým se oproti předchozím sezonám velmi obměnil, jaké nastaly změny a na jakých pozicích?

Tak trenérský štáb zůstává stejný, kdy mně kromě povinností hlavního trenéra čeká i nová funkce sportovního ředitele. Mými asistenty budou stejně jako dříve Jaroslav Lejsek a Zdeněk Zeman. Dále se pak o hráče stará náš kondiční specialista Honza Král a fyzioterapeutem našeho týmu je potom Honza Navara.

Co se týče hráčských změn, tak diváci už v našem dresu neuvidí Ondru Märze, Honzu Suchého a Jirku Doljaka, kteří budou hrát v nedalekých Rokycanech. Dále své povinnosti v nejvyšší soutěži bude v týmu Sluneta Ústí nad Labem plnit Martin David, který už bohužel nemůže pendlovat. Dál jsme přišli o Honzu Maděru, ale všem těmto klukům chci prostřednictvím tohoto článku moc poděkovat za to, co odvedli pro náš klub, fanoušky a reprezentaci našeho města. Posilami ze spolupracujícího klubu z nejvyšší soutěže Válečníci Děčín jsou fanouškům dobře známý Martin Mach, dále pak Kuba Skalička, David Žikla, Karel Vlasák a Lukáš Rozsypal. Jako další posilu jsme přivítali odchovance sokolovského basketbalu Janka Kříže, který prošel naším a píseckým mládežnickým programem. Diváci se můžou těšit také na silnou trojici tahounů Vaška Honomichla, Karla Aušprunka a kapitána Honzu Zemana, které doplní mladíci z řad našich juniorů a rezervního týmu mužů. Takže v současném kádru je připravených nastoupit 25 borců, na finálovou 12 člennou soupisku se mohou fanoušci těšit již tento pátek, kdy změříme síly s celkem Basketbal Polabí.

 

Jak probíhala příprava a jak se těšíte na start sezony po velmi dlouhé pauze?

Tak těšíme se moc! Pauza byla neskutečně dlouhá a všichni jsme už na mistrovské zápasy řádně natěšení! Co dovolily vládní restrikce jsme se snažili v trenérském týmu s hráči udržovat v kontaktu a kondiční trenér jim zasílal individuální plány, které pak gradovaly v červenci, kdy už jsme s hráči pracovali i při individuálních činnostech. Takže do týmového fyzického bloku přípravy už všichni přišli ve skvělé kondici. Dále jsme pak v nedalekých Klatovech měli týdenní soustředění, kde jsme ladili útočné a obranné systémy. Dále jsme pak odehráli několik přípravných utkání s týmy z 1., 2. ligy i zahraničí, přičemž poslední utkání jsme sehráli na domácí palubovce proti Rokycanům, za které hrají i naši bývalí hráči.

Jaké si dáváš cíle?

V současné situaci je našim primárním cílem předvádět líbivý moderní basketbal, kterým budeme naše fanoušky bavit. Co do umístění se pak nesmíme smiřovat s menšími ambicemi než je play off. Dlouhodobým cílem je pak vrátit plzeňský basketbal mezi elitu, tedy do Kooperativa národní basketbalové ligy, kdy tohoto chceme dosáhnout do sezony 2023/24. Jsme si vědomi toho, že tento cíl není malý, ale věřím, že kádr je tu dost silný, každý z hráčů má individuální kvalitu, ale přesto víme, že pro postup bude potřeba ještě nadále posilovat. Tuto situaci jsme již řešili kromě vedení i s týmovým agentem a do případných bojů o postup bychom rádi přivedli ještě jednoho nebo dva kvalitní hráče nejspíše ze zahraničí. Zda jsme schopni o postup bojovat již v této sezoně hodně napoví samotný vstup do ní, kdy první venkovní utkání hrajeme s jedním z favoritů soutěže SK Slavia Praha, který byť je nově vzniklý vyhlásil ještě před sezonou svůj cíl ihned postoupit.

 

Eriku děkujeme, na první zápas se budeme moc těšit a držíme palce jak v něm, tak v celé nadcházející sezoně a plnění cílů.

Děkuji a budu se těšit, na fanoušky, protože bez nich to prostě není ono, přeci jen ten sport děláme hlavně pro Vás!