Letní příprava minižáků, která začínala 2.8., vyvrcholila týdenním soustředěním v oblíbením klatovském areálu „na vodojemu“.


Hned od prvního tréninku letní přípravy bylo na chlapcích vidět, že si ve svém volnu srovnali priority a chtějí se v basketbale posouvat dále mílovými kroky. Na každém tréninku z nich vyzařovala nesmírně pozitivní energie z pohybu a kolektivní součinnosti i navzdory tomu, že náplní tréninků byla nepříliš oblíbená atletická průprava, převážně ve smyslu techniky běhu, skoku, dopadu, akcelerace, decelerace a dále.

Vše bylo proloženo tréninky pro opakování základních individuálních dovedností a hry v halách, což připravovalo půdu pro závěrečné soustředění od 22. do 29.8. v Klatovech, jehož náplní bylo zakončení.

I na soustředění z chlapců vyzařovala touha po zlepšení, která se projevovala tvrdou prací nejen v tréninku, ale i mimo něj.

V pátek navíc do města pod Černou věží přijeli změřit své síly celky budějovických Tigers, se kterými hráči Lokomotivy sehráli vzájemné utkání v kategoriích U12 a U13 jak v pátek večer, tak v sobotu dopoledne.

Všechna utkání se hrála v obrovském tempu a na dětech obou celků bylo vidět to, proč to všichni v těchto kategoriích dělají, nebo by alespoň měli dělat, a tím je radost ze hry.

V závěru soustředění už jen proběhla řada střeleckých soutěží, která velice příjemně zakončila celý tvrdě odpracovaný měsíc.

Komentář trenéra Zdeňka Zemana: „Chlapci do srpna vstoupili s obrovským chtíčem a sebezapřením, což nás všechny trenéry velice příjemně překvapilo. Naši hráči makali od 1. do poslední sekundy každého tréninku, což i nás nabíjelo obrovskou chutí do práce. Všichni kluci udělali za ten měsíc obrovský pokrok, ať už fyzický, či technický. Nejdůležitějším faktem je však to, že si celé basketbalové léto všichni kluci užili a už se těší na svou další práci.

V neposlední řadě bych rád poděkoval Martinovi Dudimu z Budějovic, protože ve spolupráci s ním se nám povedlo připravit oběma týmům velice příjemný závěr letní přípravy v podobě krásných basketbalových utkání, která byla odehrána ve velice přátelském duchu, ale zároveň vysokém soutěžním tempu.

Všem našim hráčům za tento krásný a náročný měsíc děkuji a těším se na další práci, kterou máme před sebou.“