V průběhu června zorganizovala Lokomotiva hned 12 akcí s názvem "Hodina s basketbalem pro MŠ", kde se děti z dané MŠ radovaly a sbíraly své první zkušenosti s organizovanou sportovní činností


Od začátku června se Lokomotiva jako standardně věnovala náborové činnosti. V jejím rámci její trenéři za výpomoci oblastního trenéra Stanislava Mariana objeli celkem 12 mateřských škol ve svých spádových oblastech v Plzni. Tyto akce měly obrovský úspěch, děti si je velice užívaly už se těší na své další basketbalové krůčky.

Zpestřením drtivé většiny těchto akcí byl oblíbený Basty, tedy maskot v podobě lva nosícího reprezentační dres, jehož přítomnost rozhodně popularitě těchto akcí neubrala.

 

Komentář koordinátora akci Zdeňka Zemana: "V první řadě bych rád poděkoval Standovi (Stanislav Marian, oblastní trenér pro západní Čechy), který nám svou pomocí při těchto akcích obrovsky pomohl. Děkuji i všem spolupracujícím MŠ, kterých byl rekordní počet a doufám, že se nám podaří ještě navýšit. Na dětech bylo vidět, že jim organizované sportovní vyžití určite chybí a užívaly si tyto akce plnými doušky, stejně jako my trenéři. Akce na všech frontách sklidily obrovský úpěch a my se těšíme na jejich pokračování."