Martine, kromě Plzně hájíš i třetím rokem barvy Slunety Ústí nad Labem v nejvyšší soutěži Kooperativa NBL. Jak by si srovnal tyto dvě soutěže?

 Za poslední roky podle mě 1. Liga hodně zkvalitňuje, protože zde přibývá spousty ambiciózních a hlavně mladých týmu, které chtějí do KNBL postoupit. Na vzdory tomu bych však řekl, že rozdíly jsou. Tím hlavním rozdílem je pak hlavně rychlost. Dalším podstatným rozdílem je také divácká kulisa, která zrovna u nás na severu patří mezi ty nejbouřlivější. Doufám, že v Plzni se nám naši hrou také podaří přilákat ještě více diváků a atmosféra bude obdobná.

 Jak vidíš svoji roli v Ústí a jak potom získané extraligové zkušenosti jdou přenést na hřiště v dresu Lokomotivy?

 Moje role v týmu je taková, že přináším energii z lavičky. Když mate před sebou Lamba Autreyho a Spencera Svejcara, kteří jsou oba v all-star teamu ligy, tak prostoru moc není. A už vůbec ne s míčem. Mým úkolem je teda hlavně agresivní obrana povětšinou rozehrávačů ostatních tymu, a v útoku střela z dálky a nájezd. Celkově agresivní pojetí hry, dodat ostatním hráčům energii a nakopnout celý tým. Zkušenosti se mi určitě hodí, mohu si vyzkoušet některé nové věci protože obrany v první lize nejsou až tak těsné.

 Lokomotiva je před pauzou na děleném prvním místě s Chomutovem. Sluneta je v neúplné tabulce na čtvrtém místě, jaký je tvůj názor na vstup do sezony?

 Nevím, jestli se tomu dá vůbec říct vstup do sezóny, ale tak asi dobrý. Je fakt na nic připravovat se 3 měsíce na to aby se odehrálo pár zápasu, pak z toho vypadnout a začínat znovu. Až se začne zase hrát bude už jedno, kdo jak makal v létě a kdo byl nejlépe připravený. Všichni půjdou “rovnou z postele na hřiště” a tam se ty rozdíly dost srovnají. Sám jsem zvědavý jak to bude vypadat.

 Současná vynucená pauza s restrikcemi vedla i k zavření hal. Jak se teď připravuješ a co v tomto volnu děláš?

 My trénujeme v Ústí normálně dál. Chodíme běhat do parku, nebo máme fyzické tréninky na venkovních hřištích. Když neprší, chodíme si i zastřílet ven, ale jelikož na severu hodně fouká, nestojí to za nic. Takže na další 3 týdny máme individuální kondiční plány, které plníme sami.  Když počasí dovolí, máme týmové tréninky venku, ale samozřejmě v souladu s vládními opatřeními.

 Máš nějaký tip pro mladé sportovce jak se v této pauze udržet v kondici?

 Zůstat ve formě třeba střelecké, je dost těžký, protože málo kdo ma možnost trénovat na kvalitním venkovním hřišti v tomhle počasí, ale jak tvrdí trenéři není špatného počasí, jen špatného oblečení. Fyzicky se však muže, a měl by, udržovat každy. Stačí jen chtít.

 Kromě basketbalu jsi i student, kdy studuješ vysokou školu v Praze. Jak je složité odvádět práci na hřišti a zároveň zvládat školu?

 Já studuji dálkově, takže ta časová náročnost není až taková, ale samozřejmě někdy po tréninku musím odložit toho “šlofíka” a místo toho napsat nějakou tu seminárku nebo si poslechnout přednášku. Moji výhodou je, že studuji obor (Management sportu), který mě opravdu baví a zajímá, takže to pro mě není otrava ale naopak zábava. Zkoušky mam normálně jako každy.

Ve zkouškovém období je to pak trošku náročnější z důvodu dojíždění do Prahy, ale zvládá to každý a jak škola tak klub mi vždy vyjdou vstříc, za co jsem jim moc vděčný.

Děkujeme ti Martine za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů ve tvé kariéře i osobním životě.