První dvě kola play off odehráli naši hráči kategorie U18 tento víkend v Ostravě. Bohužel ani jeden zápas nevyšel podle našich představ a BCM Ostrava tak dvakrát zaslouženě vyhrála.

V prvním zápase jsme jako obě dvě předchozí utkání byly v prvním poločase lepší a 19 minut vedli, až v závěru druhé čtvrtiny se dostal soupeř do vedení. V poločase jsme prohrávali o 5 bodů. Zápas do té doby skvěle dirigoval Honomichl ve spolupráci s chutí hrajícím Peckou. Po poločase se soupeř na tyto dva hráče zaměřil, ostatní naši hráči se raději na hřišti schovali, než aby se zapojili do hry, z čehož pramenilo několik našich ztrát a rychlých protiútoků soupeře. Po třetí čtvrtině jsme prohrávali o 20 bodů a i s ohledem na v pohodě hrajícího soupeře a naši "utrápenou" hru, jsem vyhodnotil, že o vítězi zápasu je již rozhodnuto a raději šetřil opory na nedělní utkání. 

 

Nedělní zápas jsme vůbec nerozehráli dobře, na obrané polovině chyběla bojovnost a vůle, o čemž jasně napovídá 30 inkasovaných bodů za první čtvrtinu. Soupeř po sobotní výhře "sršel" sebevědomím a naši hráči naopak po několika úspěšných pokusech Ostravských hráčů, psychicky zcela odpadli. V utkání již nebyl vůdcem ani Honomichl, který však ještě není v pořádku po zranění. Na pozici křídel však nebyl nikdo, kdo by Vaška zastoupil, nebo mu alespoň pomohl. 0 bodů hráčů základní pětky Davida a Metličky je toho důkazem.

V družstvu BCM Ostrava sice hrají velcí talenti Českého basketbalu, někteří naši hráči ale nepředvedli výkon na který mají, chyběla chuť "dát ze sebe všechno". Takto se v play off nebojuje!! Pevně věřím, že k domácímu zápasu přistoupí jinak a budou bojovat za svůj klub, čest, trenéry a všechny, kteří je po celou basketbalovou karieru podporovali a podporují.