Netradičně v neděli odehráli basketbalisté Lokomotivy předposlední utkání základní části v
Nymburce, kde podlehli rezervě extraligového hegemona 83:61.

Západočechům se povedl vstup do utkání, kdy s favoritem drželi krok, hlavně dík y kvalitní
obraně. K vedení to ale nevedlo, protože jako v celé sezoně se plzeňští trápili při střelbě z dlouhé
vzdálenosti. Proto po prvním hracím období bylo skóre 17:14 pro domácí Středočechy. Průběh
druhé čtvrtiny byl velmi podobný té první. Až na samé m konci prvního poločasu se podařilo
domácím odskočit na rozdíl 9 bodů a do šaten se tak šlo za stavu 41:32 pro Basketbal Polabí.
Vstup do druhé půle se Západočechům nevyvedl a domácí se dostali až do 18 bodového
vedení, ale pak se hráči Lokomotivy probr ali a stáhli rozdíl na 11 bodů do konce čtvrtiny a na
výsledkové tabuli svítil stav 56:45. Na úvod poslední čtvrtiny proměnil kapitán Lokomotivy
Honomichl tříbodový pokus, kterým stáhl vedení domácích na 8 bodů. To co mělo vlít krev do žil
Západočechům, vš ak více nabudilo domácí, kteří několika střelami z dlouhé vzdálenosti odskočili
na rozdíl až dvaceti bodu, který si po zbytek zápasu kontrolovali.
Lokomotivu tak čeká poslední utkání základní části, které odehrají na domácí palubovce
Městské sportovní hal y v Plzni na Slovanech, kde přivítají lídra soutěže GBA Lions Jindřichův