Po dohrávce nás čekal hrací víkend, kdy jsme doma přivítali třetí a první tým tabulky – BK Opava (6:2) a Tygři JBC Brno (8:1). Věděli jsme, že nás nečeká vůbec nic snadného, jelikož oba soupeři byli podstatně vyšší a vyspělejší. Oba celky hrály velice tvrdý fyzický basket, kdy nás trhali na útočném doskoku a z nájezdů.

Loko – BK Opava 82:98 (17:26 48:55 71:76)

S Opavou jsme dokázali dlouho držet krok, nicméně i tak se hosté dostali do poločasového vedení sedmi bodů. Po poločasové přestávce jsme dokázali na soupeře vlítnout a dostat se dokonce do dvoubodového vedení, o které jsme ale zase záhy přišli. V poslední čtvrtině si soupeř zvykl na náš tlak a prakticky rozhodl o utkání šňůrou dvanácti a deseti bodů. Bohužel v zápase nás velmi sráželi naše vlastní hloupé chyby a zbytečné ztráty. Také naše nedůsledná obrana a neochota obětovat tělo a rvaní se o každý míč.

Loko – Tygři JBC Brno 75:86 (18:30, 34:47, 53:69)

V neděli jsme se utkali s leadrem tabulky. Bohužel zápas jsme si prohráli již v první čtvrtině, kterou jsme prohráli rozdílem dvanácti bodů. Tento náskok byl dostačující, aby si ho soupeř pohlídal do konce zápasu. Je to škoda, kdybychom do zápasu vkročili koncentrovaní od první minuty zápasu, nejspíš bychom se dočkali mnohem pozitivnějšího konce.