V neděli před Vánocemi bylo na programu poslední dvojkolo KP U11 v letošním roce. Borci reprezentující Lokotku k němu zamířili na BaK, což je plzeňský oddíl zaměřený na práci s děvčaty.


DBaK x BK Lokomotiva Plzeň (94:18, 116:18)

Úvod prvního utkání byl ze strany Lokotky takový nemastný, neslaný. Báli se prosadit proti logicky fyzicky vyspělejším děvčatům. Druhá pětka jim však ukázala, že to jde. Obcházeli své sokyně ve hře 1 na 1, akorát si často nevěděli rady s následnou výpomocí, na jejíž vyřešení nemají ještě dostatečné zkušenosti a dovednosti. Tudíž většinou ztroskotávali na 2 až 3 obránkyni, která jim stála v cestě. Pokud se tomu tak nestalo, byla k vidění nádherná individuální akce. K vidění však nebyly jen pohledné individuální akce na obou stranách, ale především ze strany hostí došlo několikrát ke krásné kombinaci, po které často vyplaval osamocený hráč pod košem nebo ve volné střelecké pozici. Dobré však je, že je opět vidět pokrok chlapců, především v přesnosti přihrávek, proměňování vyložených příležitostí a hlavně, v nárůstu těchto nádherných basketbalových momentů. Ve druhé půli utkání už se rozehrála i první pětka, jejíž členové se přestali bát a hráli nebojácně do koše. Druhá pětka odvedla opět parádní výkon. Nutno říci, že v tomto utkání byla spousta pasáží, ve kterých borci Lokotky jednoznačně dominovali.

Druhé utkání psalo obdobný příběh, jako to první. Rozdíl byl ale v tom, že trenéři hostí prohodili pětky, aby hráči sbírali cenné zkušenosti i proti dalším hráčkám. Výsledkově to tak sice možná nevypadá, ale jednalo o krok, který bude pro chlapce rozhodně přínosným.

 

Komentář trenéra Zdeňka Zemana: „Děkujeme rodičům našich hráčů za trpělivost, kterou nám dávají. Víme, že každý by chtěl hned od začátku vyhrávat. Tak, to ale bohužel v růstu k vysokým cílům nefunguje. Minimálně my touto cestou jít nechceme, jelikož by to bylo proti naší filozofii. My jsme na chlapce nesmírně hrdí za to, jakým způsobem k basketbalu přistupují a radost ze hry a povedených akcí, je jim odměnou. Za trenérský kádr přejeme všem krásné a klidně prožití svátků a mnoho úspěchů do nového roku, ať už životních, pracovních či sportovních.“