Poslední zápas kalendářního roku sehráli basketbalisté Lokomotivy v pátek 13. na palubovce Litoměřic. Západočechům se nepodařilo ukončit černou sérii a favoritovi ze severu Čech podlehli vysoko 91:44. Nepříjemnosti začali Západočechům už při cestě na zápas, kdy vinou dopravní nehody, během které naštěstí nebyl nikdo zraněn, dorazila na zápas jen sedmička statečných.

Vstup do zápasu měli Západočeši lepší a ujali se vedení 6:3, ale bohužel to bylo jejich jediné vedení v celém utkání. Pak se chytili domácí střelci, kteří po celý první poločas pálili s obrovskou úspěšností a dali 10 z 15 tříbodových pokusů. Západočeši se v útoku spíše trápili a nedokázali si vytvořit dobré pozice k zakončení a poločasový výsledek 60:30 pro domácí Severočechy mluvil za vše. V druhé půli sice Západočeši zlepšili obranu a dokázali lépe bránit tříbodový oblouk, ale trápení v útoku se ještě prohloubilo a za celou třetí čtvrtinu dokázali dát pouhé dva body. Poslední herní období dokázali nakonec plzeňští vyhrát a může to být alespoň drobná útěcha pro svěřence trenéra Eismana před zimní přestávkou, která však končí už 3. ledna, kdy na domácí palubovce Městské sportovní haly na Slovanech přivítají pražské USK od 19 hodin.

Komentář trenéra Eismana: Gratulace Litoměřicím, kteří nás dnes jasně přehráli. V utkání nám chyběli hráči základní rotace a lídři jako kapitán Vašek Honomichl, Martin David, Lukáš Karlíček nebo Jarda Lejsek. Cestou se navíc stala dopravní nehoda a my museli utkání odehrát jen v sedmi lidech. Utkání bylo bohužel snad jen s výjimkou začátku celé v režii domácích a u nás mi chyběla větší agresivita, koncentrace na obou stranách palubovky. Zápas a celou podzimní část si teď zhodnotíme a uděláme v přestávce maximum, abychom se dostali do šestky, která zaručuje předkolo play off. První krok nás čeká hned první lednový pátek a tímto bych chtěl všechny fanoušky basketbalu poprosit, aby nás přišli v našem boji podpořit od 19 hodin do Městské sportovní haly na Slovanech a pomohli nám ukončit černou sérii proher.