V pátek 6. prosince odehráli basketbalisté plzeňské Lokomotivy 12. kolo 1. národní basketbalové ligy mužů na palubovce pražských Sokolů, kterým podlehli vysoko 96:68.V zápasu se musel lodivod Západočechů Erik Eisman obejít bez dvou hráčů základní rotace, a to Jaroslava Lejska, kvůli zranění kotníku, a Lukáše Karlíčka, kvůli nemoci.

Plzeňští chtěli odčinit domácí porážku s Vyšehradem a vstup do utkání se jim vydařil, kdy se rychle ujali vedení, ale soupeř se rychle oklepal a několika povednými akcemi skóre srovnal a po první čtvrtině tak na světelné tabuli svítil výsledek smírně 23:23. V druhé čtvrtině byl obraz hry podobně vyrovnaný, kdy to vypadalo, že obrany obou celků si vzali volno, ale na útočné polovině předváděli pohledné akce, vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a ani jeden z týmů si nevypracoval vyšší než 5 bodové vedení. V poločasové přestávce však mohli být spokojenější domácí Sokolové, kteří měli drobný náskok 45:41.

Ve druhé půli však hostujícím Západočechům odešla střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti, kdy se nebyli schopni prosadit ani z volných pozic, zatímco domácí Sokol v útoku pokračoval v aktivní hře kdy jeho hráči svým pohybem dělali plzeňským velké problémy. Trenér Eisman dal tak prostor i dorostencům, kteří byli na zápas nominování a nutno podotnout, že ti jeho důvěru nezlamali, ale ještě postrádají potřebné zkušenosti a fyzickou připravenost na basketbal v mužské kategorii. Pražané využívali každé chyby v obraně Lokomotivy a nemilosrdně je trestali, a tak se jejich náskok navyšoval a před poslední čtvrtinou tak vedli už o 15 bodů. Poslední herní období už však bylo celé v režii domácích a jedinou otázkou tak bylo, zda Západočeši udrží rozdíl pod 33 bodů, o které v domácím prostředí zvítězili, což by jim při rovnosti bodů, dávalo lepší výchozí pozici na vzájemné skóre. Tento úkol plzeňští zvládli, ale zapisují si tak už čtvrtou prohru v řadě a na 6. postupové místo, které drží právě Sokol pražský nyní ztrácí 2 body.

V tomto kalendářním roce jim chybí odehrát jen 13. kolo, které odehrají v pátek 13 od 20:00 v Litoměřicích.

Komentář trenéra Eismana: V zápase jsme se museli obejít bez dvou hráčů základní rotace, a tak dostali příležitost jiní hráči. První poločas jsme hráli vyrovnaně, ale samozřejmě jako trenér bych si přál důslednější obranu, lepší komunikaci, ale s pohybem míče a útokem jsem spokojený byl. Druhá půle však byla rozdílná, odešla nám střelba z dlouhé vzdálenosti, v obraně jsme byli nedůslední, dopouštěli se hloupých ztrát, a to pak s týmem jako je Sokol se vyhrát nedá, obvzlášť na jeho palubovce. Bohužel ta černá série proher se nám protáhla, ale za tým můžu slíbit, že v Litoměřicích uděláme vše proto, abychom ji ukončili, byť to bude velmi těžé utkání a rozhodně tam nejedeme v roli favorita.