Přinášíme Vám další rozhovor, tentokrát s odchovancem domažlického klubu Ondrou Petržíkem. Ondra mluví o svých prvních krůčcí v Jiskře Domažlice, o extraligových zkušenostech v Plzni, až po pozvánku a první reprezentační sraz v kategorii U15.
 

Byl basketbal tvým prvním sportem?
Nebyl, začínal jsem jako hodně mladý s hokejem, který mě nakonec příliš neoslovil. Začal jsem hrát tenis, u kterého jsem vydržel 3 roky. Během něj jsem začal hrát basket.
 
Máte basketbal v rodině? Nebo jak ses k němu dostal?
Basketbal v rodině nemáme. Přivedl mě k němu kamarádovo taťka, který byl současně i náš trenér.
 
Jak vzpomínáš na začátky v basketbalu?
Od začátku mě basket hodně zaujal. Pořád jsem ho sledoval v televizi. Rodiče mi na zahradě udělali super podmínky pro trénování, takže jsem mohl, kdykoli byla chuť nebo potřeba, si jít házet a driblovat. Taky si chodit zkoušet nové finty a triky, které jsem vypozoroval v televizi.
Co se týče tréninků, než jsme začali hrát zápasy, hodně jsme trénovali. O to větší byla s prvními zápasy chuť. Samozřejmě jsem ze začátku byl hodně nervózní. Ani nevím, proč jsem se tolik bál. Časem to zmizelo, ale chuť zůstala. Ještě mám v živé paměti, že jsme v první sezóně každý zápas prohráli. S Plzní jsme dokonce prohráli 101:1
 
Jsou nějaké rozdíly mezi tréninky v Plzni a v Domažlicích?
Abych řekl pravdu, tak každý trénink je jiný, ale obecné v Plzni je větší intenzita a daleko větší konkurenční prostředí. Abych to upřesnil, tak kluci v Plzni dělají na tréninku všechno na plno.
 
Jak se ti líbilo na kempu České reprezentace U16?
Kemp byl v Pelhřimově a trval tři dny. Líbilo se mi, jaké jsme tam měli zázemí. Kemp celkově se mi hodně líbil, protože kdy jindy budu mít příležitost si zatrénovat s nejlepšími hráči z mého ročníku.
 
Byly tréninky hodně náročné?
Trénovali jsme up-tempo game, kde se opravdu hodně běhá. Určitě bych ale neřekl, že to bylo náročnější než běžný trénink. Trénovali jsme třikrát denně. Dopoledne a odpoledne po hodině a půl, večerní trénink trval hodinu.
 
 
Jaký jste měli celkový program?
Ráno jsme měli snídani od 8:30. První trénink nám začínal v 10:30, potom jsme měli oběd. Ve volnu po obědě nám přednášela výživová poradkyně Zuzana Šafářová. Další trénink nám začínal v 16:30. Po tréninku jsme měli večeři a večerní trénink. Do postele jsem se dostal po desáté hodině.
 
Určitě to musela být skvělá zkušenost, potkat se také s jinými trenéry. Myslíš si, že je využiješ v dalších zápasech?
Určitě je to výborná zkušenost. Myslím si, že každý trenér má jiné zkušenosti, které se snaží předat hráčům. Určitě bych chtěl tyto zkušenosti naplno využít v nadcházejících zápasech.