Předehrávka 75. kola skupiny B se uskutečnila ve čtvrtek 28.11. v 16:15 na palubovce Nového Strašecí, jehož borci teprve sbírají první hráčské zkušenosti z republikových soutěží.

Kelti Nové Strašecí x BK Lokomotiva Plzeň (35:89)

Hned v úvodu utkání dali domácí znát, že hráčské zkušenosti jim pomáhají v růstu. Hráli podstatně lépe, něž v Plzni. Na rozdíl od prvního vzájemného utkání byli schopni se prosazovat ve hře 1 na 1, z čehož byli borci hájící barvy Lokomotivy zaskočeni. Z úvodního šoku se však na konci prvního hracího období oklepali a začali pomalu budovat svůj náskok. Začali bránit disciplinovaněji a vrhali se do rychlých protiútoků, ve kterých si vytvářeli snadné pozice pro zakončení. Ve druhé čtvrtině v tomto nastoleném trendu pokračovali vytvořili si pohodlný náskok. Druhý poločas už bez větších pochyb zvládli. Nutno však podotknout, že výkony Keltů mají jednoznačně rostoucí tendenci a udělali vítězství modrobílým podstatně těžší, než na jejich palubovce.