První zápas druhé poloviny základní části odehráli hráči plzeňské Lokomotivy na horké písecké palubovce, kde domácím sršňům podlehli vysoko 97:65. V utkání se musel trenér Eisman obejít bez kapitána Honomichla, který kvuli pracovním povinostem nemohl odcestovat na utkání a zároveň bez zkušeného pivota Lejska, který chyběl vinou zranění.

Vstup do utkání plzeňským vyšel, ale vinou hloupých ztrát a několika drobných chyb v obraně se domácí Písek ujal vedení, které na konci prvního herního období bylo čtyřbodové.

Domácí Sršni pokračovali v tvrdé aktivní obraně a rychlé hře, kterou dělali Západočechům problémy, kteří se nemohli prosadit z dlouhé vzdálenosti i z otevřených střel a Jihočeši tak navýšili svůj náskok do poločasu na 13 bodů.

Do druhé půle vstoupili plzeňští aktivněji, ale střelecké trápení z dlouhé vzdálenosti pokračovalo a tak po třetí čtvrtině svítilo na tabuli skóre 67:55 pro domácí Písek.

V poslední čtvrtině se pak Jihočechům podařilo odskočit na rozdíl dvaceti bodů a hostující lodivod Erik Eisman dal příležitost i mladíkům z řad juniorů a kadetů, aby nasbírali cenné zkušenosti.

Komentář trenéra Eismana: Gratuluji Písku, myslím, že bylo k vidění pěkné utkání, kde byl Písek lepším týmem a zaslouženě vyhrál. My jsme bojovali a musím kluky pochválit, že i bez dvou hráčů základní rotace si dokázali poradit. Co mi mrzí je, že hráči od kterých právě v těchto chvílích čekáte, že potáhnou tým to v tomto utkání nezvládli. Měli jsme spoustu pozic, které jsme měli proměnit a na obrané polovině jsme měli některé situace řešit lépe. Teď si to musíme vyhodnotit a připravit se na domácí utkání, které odehrajeme v pátek 29.11. s Vyšehradem.