O víkendu čekala žáky U14 2 utkání na západě Čech. V sobotu v Klatovech a v neděli v silných Domažlicích.


BK Klatovy x BK Lokomotivy Plzeň (38:106)

Do sobotního utkání vstupovali hráči Lokotky jako jednoznační favorité, navíc proti oslabenému soupeři. Od počátku utkání dominovali a nedovolovali téměř soupeři vyhodit z autu. Hráli nelítostně a dávali jednoduchý koš za košem. Bylo tomu tak téměř po celou dobu utkání, až do půle čtvrté čtvrtiny, kdy začali hráči dělat nepochopitelná rozhodnutí a brát nesmyslné střely. Z tohoto transu se však probrali a 2 minuty před koncem utkání se vrátili ke své hře, především v ofenzivě.

 

Jiskra Domažlice x BK Lokomotiva Plzeň (78:68)

Již před nedělním utkáním bylo jasné, že se bude hrát na krev. Lokotka by v případě vítězství udržela naději na postup do extraligy, to by však výrazně zkomplikovalo postupové šance Jiskry. Od první minuty byl tak k vidění krásný basketbal plný povedených týmových i individuálních akcí. Domácí se brzy ujali vedení, které si budovali především díky silnému útočnému doskoku a neproměňování vyložených příležitostí v podání borců z Plzně. Ti se však ve druhém dějství díky zlepšené práci na obranném doskoku dostali zpět do utkání. Otevřeli si střelnici zpoza tříbodového oblouku, jelikož domažličtí nedůsledně bránili a dostali se tak na dostřel. Vstup do třetí čtvrtiny opět patřil domácím, kteří těžili z nedůslednosti hostí v obranné činnosti. Ti se však stále drželi v těsném závěsu Chodů. V úvodu čtvrtého dějství však přišla čtyřminutovka hrůzy. 2 opory celku ze západočeské metropole nasbírali během 4 minut 15 ztrát a darovali tím několik jednoduchých možností ke skórování domácím. Ještě se cca 5 minut do konce základní hrací doby nadechli k obratu, který byl však utlumen opět několika zbytečnými ztrátami a o výsledku utkání bylo jasno.

 

Komentář trenéra Zdeňka Zemana: „Sobotní utkání jsme ovládli stylem start-cíl, což se asi očekávalo. Dostali v něm spoustu příležitostí borci, kteří se běžně na hřiště moc nepodívají a nasbírali tak cenné zkušenosti. V neděli se hrálo o všechno. My jsme hráli skvělý zápas, kluci si krásně půjčovali míč a myslím, že se bylo na co koukat. Náš výkon bohužel degradovalo o 3 třídy níže několik individuálních zkratů, které byly nezaviněné. Je to obrovská škoda, protože toto utkání jsme si v mých očích zasloužili vyhrát.“