O víkendu čekala žáky reprezentující Lokomotivu 2 utkání s plzeňskými rivaly Grizzlies, kteří se vezou na vítězné vlně. V sobotu to bylo na skvrňanské palubovce, v neděli pak na palubovce 28. ZŠ.


BA Grizzlies Plzeň x BK Lokomotiva Plzeň (67:52)

Do sobotního utkání vstoupili jednoznačně modrobílí, kteří excelentní obranou nutili domácí medvědy k nesmyslným zakončením a po následném doskoku je nelítostně trestali z rychlých protiútoků. Když už došlo k útoku postupně, prosazovali se krásnou a jednoduchou hrou 1 na 1. Ale jak tomu již bývá, trápili se s přesností zakončení, se kterou se však trápí již dlouhodobě. Zlom utkání přišel ve druhé čtvrtině, kterou odehráli absolutně katastrofálně. Na útočné polovině se takřka k ničemu nedostali, především díky nespočetnému množství ztrát plynoucích z naivity. Naopak Grizzlies tlačeni „domácím prostředím“ z těchto ztrát těžili maximum a docházeli pro jedno jednoduché zakončení za druhým. V těchto situacích se však na rozdíl od borců Lokotky nemýlili.

Druhý poločas byl opět v režii hostujících borců, kteří hráli celkem disciplinovaně a hrou 1 na 1 si opět vypracovávali slibné šance ke skórování. Jejich procento úspěšnosti bylo však mizivé. Tento fakt podpořily ještě krátké cca minutové úseky ,během kterých dokázali ztratit 2-4 míče a povolili tím černobílým odskočit opět na pohodlný rozdíl ve skóre. Ke standardně velice zkušeně hrajícím Poláčkům se přidal i kapitán Martin Jílek, který převyšoval své soky především díky chytrosti a vyzrálosti.

 

BK Lokomotiva Plzeň x BA Grizzlies Plzeň (69:87)

Nedělní utkání psalo takřka shodný příběh, jako to sobotní. Vstup patřil opět Lokotce, ovšem ve druhém dějství přišel opět zkrat a absolutní herní propad a jistá odevzdanost.

Ve druhé půli se domácí několikrát nadechli k obratu, který byl vždy zažehnán sekvencí ztrát a především nedůslednosti na obranném doskoku, která je trápila po celou dobu utkání. Hosté si tak došli pro zasloužené vítězství.

 

Komentář trenéra Zdeňka Zemana: „Jako již standardně děkuji za obrovskou podporu, které se nám v podobě návštěvnosti našich utkání dostavuje. Co se týče našich výkonů, bylo to v obou utkáních dosti rozpačité. Měli jsme na to potrápit favorita mnohem více, ale vždy, když jsme hráli dobře, přišla krátká pasáž, která nás doslova srazila do kolen. Většinou to byli zkraty jednotlivců. Příjemné však je, že byla k vidění nejen z naší strany spousta krásných basketbalových akcí, ale i to, že se v naší hře ukazují střípky poznatků, které společně s kolegy sbíráme po Evropě od těch největších světových kapacit našeho oboru, jakými jsou mimo jiné i trenéři Euroligy či NBA.“