Naši muži zajížděli v dalším kole k prvnímu venkovnímu utkání a to do pražské metropole, kde je čekal soupeř Sokol Vyšehrad. Tento celek se opírá momentálně o navrátilce vyšehradského basketbalu a to Jaroslava Tyrnu.

Zápas se odvíjel v dobrém tempu a nasazení, kde hosté začali dominovat do osobní obrany domácích. A ovládli tak první čtvrtinu 9:23, dvouciferné vedení si drželi až do poloviny poslední čtvrtky: Ale domácí tým v čele s Jaroslavem Tyrnou pomalu začal přebírat vítězné otěže do vlastních rukou. V závěru utkání hostům sedla na záda střelecká smůla, která se podepsala na celkovém vítězství domácích.

Hodnocení trenéra:

Nám se povedl vstup do utkání, vytvářeli jsme si jednoduché střeli a hráli rychle na útočnou polovinu. Naopak jsme nutili soupeře k těžkým střelám a dobře komunikovali a rotovali na obranné polovině. Soupeř postavil zónovou obranu, kde pivoti Chán a Tyrna zablokovali vymezené území a my jsme se střeleckou impotencí a bez útočného doskoku v posledních minutách přišli o vyhrané utkání. Je to škoda, ale můžeme si za to sami a hlavně nás tato prohra může mrzet v nadcházejícím průběhu soutěže, nicméně musíme se připravit na další utkání se Sokolem Pražským.