Od pátku 6.9. do neděle 8.9. zajížděla kompletní sekce našeho minižactva na turnaj do Písku. Lokotku tak prezentovali týmy v kategoriích U11, U12 a U13. Před turnajem jsme rozhodli, že kategorii U11 budou tvořit kluci, kteří teprve s basketbalem začínají nebo kluci mladší. Kategorii U12 pak tvořili ročníky 2008 a kategorii U13 budou hrát kluci ročníku 2007, kterých máme v klubu, co se týče počtu nejméně. Všichni měli zaručenou značnou porci minut. Po soustředěních, ideální vyvrcholení letošní přípravy na sezonu 2019/2020.


U11 – postupné zlepšování, tímto ekvivalentem by asi šlo naše kluky nejlépe v tomto turnaji popsat. V týmu byly jen 3 borci, kteří již zažili atmosféru zápasu. Trenéři Petr Suchan a Štěpán Partyngl tak měli plné ruce a hlasivky práce. Po páteční zkoušce ohněm kdy kluci nevěděli, která bije se, ale postupně zlepšovali a začali si osahávat basket a jeho krásy. Výsledkem turnaje je pak zjištění samotných kluků a hlavně jejich rodičů, že již nechodí na školní kroužek, že je nutné chodit na všechny tréninky a přípravné a soutěžní zápasy.

U12 – kluci ročníku 2008 čekala obhajoba loňského vítězství na tomto turnaji s vědomím, že po loňském stříbru na MČR budou terčem a každý je bude chtít porazit. Po náročné přípravě do turnaje vlétli zápasem proti Tygrům Praha. První čtvrtinu, jsme se malinko hledali a pro nás netypicky hráli indvidualisticky a zaslouženě jí prohráli 6:8. Jenže od druhé čtvrtiny tohoto zápasu jsme převedli jízdu, která trvala 3 dny. Kdy jsme postupně porazili všechny týmy o 30 – 60 bodů. Ani jeden z následných týmů nás nedokázal více prověřit a my si turnaj doslova užili. Především naše kolektivní nesobecká hra byla nejen účelná, ale i oku lahodící. Občas byl prostor na nějaký ten „ALIUP“ nebo šperkování akcí nečekanou příhrou navíc. Kluci si turnaj užili a odnesli si pozitivní dojem do další své basketbalové sezony.

U13 – tento tým je tvořen kluky ročníku 2007 a kluky ročníku 2008. Počtově se skládá ze zhruba 22 hráčů. Před turnajem tak padlo rozhodnutí, že kluky těchto dvou ročníků od sebe oddělíme a všem tak zaručíme v rámci přípravy dostatečnou porci minut na hřišti. Asi jsme tým oslabili, ale pro rozvoj kluků to bylo řešení jednoznačně k dobru. Bylo úžasné sledovat, jak se musí hráči prát s únavou, odpovědností. Jak musí najednou čelit kvalitě soupeře, vidině porážky atd. Především pro ty, kteří ještě tolik minut nenahráli, zkušenost k nezaplacení. I přesto, že tým nakonec porazil v krásném zápase jen Snakes Ostrava „B“ se dá mluvit o velmi kvalitní přípravě. Výsledkově kluci nepropadli, prohra v prodloužení respektive 2x kolem 10 bodů jasně ukázali, že kluci pracují správně a jdou správným směrem.

Shrnutí turnaje šéftrenérem minižactva, M.Kozlem: určitě panuje pozitivní dojem. Turnaj přesně splnil, co měl. Nejmladší kluci a jejich rodiče jasně pochopili, že již nechodí do kroužku. Že účast na tréninku musí být 100% a pokud tak bude tak přijdou výsledky a přesně o to nám malinko šlo. Kluci 2008 na turnaji jasně dominovali nejen výsledkově, ale i herně. Nejvíce mě těší fakt, že i za rozhodnutého stavu nebylo nutné kluky pobízet k maximálnímu přístupu, poněvadž on ten přístup maximální byl a to není zcela běžné. Turnaj klukům i přes jasné výhry ukázal, že tým je víc než jedinec a podle toho také hrál, kolektivně. U nejstarších jsem doslova nadšen. Sice vyhráli jen jeden zápas, ale herně a výsledkově nepropadli. 11 hráčů nabralo spoustu herních minut a i ti méně vytěžovaní najednou museli hrát, pro jejich rozvoj jen a jen dobře. Nyní musíme zpět do práce a dále vše rozvíjet tak, abychom byli 100% připraveni do kvalifikačních bojů o republiková finále v jednotlivých kategoriích. Někdo by si mohl myslet, že do března 2020 mraky času, ale opak je pravdou, tak zpět na zem a šup do tréninku.