Klubová sekce mini, tedy u10, u11, u12 a u13 zakončila posledním víkendem v srpnu kolotoč atletických tréninků a soustředění.


Vše pro naše nejmenší začalo začátkem srpna, konkrétně 5.8. na atletickém oválu v jedné z Plzeňských škol. Kategorie u10 a u11 pracovala na zlepšení pohybu a obratnosti 2 x týdně a kategorie u12 a u13 3 x týdně. Obě kategorie trénovali samozřejmě odděleně. Náplně byly uzpůsobeny k danému věku. U nejmladším stejně jako vloni pomáhal fundovaný atletických trenér. Naopak u starších jsme do tréninku k atletice velmi zapojovali kompenzační balanční cviky a core.

Vše pak vyvrcholilo soustředěními v Kožlanech pro u10 a u11 a v Horní Bříze pro u12 a u13.

Nejdůležitější je, že vše všichni dotrénovali ve zdraví a že všichni na sobě chtěli pracovat.

shrnutí p.Suchana (trenér u10, u11): práce s nejmenšími kluky je pracná a zaslouží si maximální pozornost. Z toho důvodu jsme k dětem na přípravu v Plzni a především na soustředění vezli trenérský tým jako by se jednalo o národní tým. 4 trenéři + specializovaný atleťák. Nauka celkového pohybu, atletické hodiny, první basketbalové krůčky těm co začínali, naopak s těmi co již basket chvíli hrají snaha se posunout dál. K tomu jsme chtěli, aby si kluci basket zamilovali a to se nám snad povedlo.

shrnutí M.Kozla (trenér u12, u13, šéf sekce mini): letos jsme s kolegy vsadili na dosti odlišný model přípravy než v přechozích letech. Hodně jsme dbali na zdraví kluků a zapojili do přípravy balanční cvičení a core pro posílení hlubokých svalů. Zapojili jsme tenzní gumy a kluky neustále více zpevňovali. Od toho očekáváme lepší stabilitu pro všechny basketbalové dovednosti a připravenost pro kontaktní hru, která je v dnešním basketbalu denním chlebem. Samotnou basketbalovou část jsme věnovali zlepšení individuální dovedností a snaze naučit kluky něco navíc ve střelbě, driblinku i obraně. To vše s obrovským důrazem na READ and REACT, což znamená umět číst hru soupeře, přemýšlet a nehrát strojově aneb jak řekl klasik – HRÁT TO HLAVOU. Jako vrchol přípravy pak sehrajeme s kluky během září 3 přípravné turnaje, kde si budeme zkoušet X věcí a hlavně si basket užívat.“