Po dlouhých letech se v letošní sezoně naše minižákovské týmy U11 a U12 probojovaly na Národní Finále, tedy mezi nejlepších 12 týmů v zemi. Uplynulý víkend své první Národní Finále hrál náš tým U11, v Ostravě u „Snejků“. Na turnaji se nán povedlo postoupit až do finále, kde jsme bohužel prohráli s NH Ostrava …. Náš celek se tak stal druhým nejlepším týmem v republice pro tuto sezonu, neskutečné.

Na turnaj odcestovalo 14 kluků, Hanzlíček, Kimia, Klička, Fastner, Kozel, Kudrlička, Motlík, Škorpil, Mráz, Sommer, Touš, Štuksa, Vítek. Patnáctý Klička den před odjezdem ulehl s bolestmi v krku a připojil se k týmu až na druhý zápas. Start tedy nevypadal zcela růžově. Nic méně jsme jeli na zkušenou, poměřit síly s nejlepšími a okoukat jiné styly, dovednosti a prožít basketbalové dny jak se patří.

Zápasy:

• Loko – JBC Brno 65:26
  • Střelci: Zikmund 15, Kimia 13, Kozel 11, Fastner 11, Škorpil 6, Kudrlička 5, Motlík 2, Hanzlíček 2, Vítek 0, Cápal 0, Sommer 0, Štuksa 0, Mráz 0, Touš 0
  • MVP zápasu: Petr Škorpil
  • První zápas a ještě bez Míši Kličky byli kluci velmi nervózní. Bylo vidět, jak se na jednu stranu těší, ale taková ta euforie, strach a nervy jim bere klid. Do toho kotel rodičů, kterých dorazilo snad 15 kusů, tvořil „atmošku“ jak řemen. Po 4 minutách skóre 0:0. Pak několik košů na obou stranách. My disponovali lepší technikou a souhrou, ale Brno výškou a kily. Od druhé čtvrtiny se náš výkon zvedal a zvedal a Brno již prakticky nemělo šanci. Od třetí čtvrtiny jsme zcela ovládli palubovku a vyhráli na úvodní zápas značně přesvědčivě. Do toho dorazil i uzdravený Míša Klička. Tedy před večerním zápasem o první místo ve skupině s BA Sparta Praha kompletní a dobře naladěná sestava.

• Loko – BA Sparta 54:51
  • Střelci: Kozel 15, Klička 12, Zikmund 6, Motlík 6, Hanzlíček 6, Kudrlička 4, Škorpil 2, Fastner 2, Kimia 1, Cápal 0, Štuksa 0
  • MVP zápasu: David Kozel
  • Sakra to byl zápas, jako řemen. Přesně pro takové jsme na MČR chtěli jet. První půle patřila Spartě. Byli důraznější a hlavně měli mnohem větší klid v zakončení. My hráli tak nějak napůl, pomalu a hlavně netrpělivě. Poločas mínus 7.  Co, ale předvedla první pětka po změně stran, byl doslova mazec. Kombinační hrou a neustálým uvolňováním, ve kterém vynikal, hlavně Fanda Zikmund, jsme dávali koš za košem. Se vší úctou k soupeři, v tomto čase jsme jejich obranu doslova rozebírali. Poslední dějství pak byl boj. Koš tu, pak zas na druhé straně. Závěr zápasu vzal do ruky náš kapitán David Kozel. Jeho koš s faulem a 3 dalekonosné střely určili, že do čtvrtfinále postupujeme z prvního místa ve skupině.

• Loko – Snakes Ostrava 72:34
  • Střelci: Zikmund 13, Klička 12, Kudrlička 10, Kimia 9, Motlík 7, Fastner 7, Kozel 6, Hanzlíček 6, Škorpil 2, Vítek 0, Cápal 0, Sommer 0, Štuksa 0, Touš 0
  • MVP zápasu: Lukáš Motlík
  • Dle výsledků a předvedené hry jsme asi byli mírným favoritem, což se také potvrdilo. Zápas se sice nepovedl, některým oporám, ale v tom tkví naše síla. Nezahraje jeden, nahradí ho jiný.

• Loko – USK Praha 60:38
  • Střelci: Zikmund 15, Kimia 10, Klička 7, Hanzlíček 7, Škorpil 6, Fatner 5, Motlík 4, Kudrlička 4, Kozel 2, Cápal 0, Štuksa 0, Touš 0,
  • MVP Zápasu: Fanda Zikmund
  • Zápas, ve kterém jsme naopak favority nebyli. Sice to nikdo neřekl nahlas, ale nějak bylo od všech cítit, že se plánuje finále USK Praha a NH Ostrava. Jenže my byli kategoricky proti. Ihned od úvodu jsme se do USK doslova zakousli. Sešlo se prakticky vše. Do toho extrémně kvalitní výkon Fandy Zikmunda a obrana, které získala tlakem snad 20 míčů. Postup do finále, sen, který jsme žili.

• Loko – NH Ostrava 31:47
  • Střelci: Kozel 9, Kudrlička 7, Klička 5, Fastner 4, Kimia 2, Zikmund 2, Motlík 2, Škorpil 0, Cápal 0, Štuksa 0, Hanzlíček 0, Touš 0,
  • MVP zápasu: Lojza Kudlička
  • Finále, narvaná hala a soupeř, který během turnaje budil respekt svými výsledky. Na druhou stranu my si také během turnaje vybudovali respekt. Šikovnost našich kluků a kolektivní pojetí našlo mraky fanoušků mezi rodiči ostatních klubů, trenéry a odborníky. Samotný zápas jsme bohužel nezvládli především v hlavě. Ustrašenost, malá agresivita a malá snaha ustát agresivitu soupeře nám nedovolila více vzdorovat. Na druhou stranu jsme se soupeřem prohráli nejméně ze všech jejich zápasů a poločas jsme dokázali držet krok. NH Ostrava vyhrála zcela zaslouženě a nám jasně ukázala, kde nás tlačí bota v agresivitě.

• Třešničkou na dortu pak bylo vyhlášení All Star pětky turnaje, ve které byli hned 2 naši borci a to Lojza Kudrlička a David Kozel.

Hodnocení trenéra, M.Kozla: tak za mě především zážitek a utvrzení cesty. Samotné druhé místo nepřeceňuji, ale musím přiznat, že je příjemným bonusem. Jsem přesvědčený, že pokud zlepšíme agresivitu na balonu a zvykneme si více a lépe agresivitě čelit tak nejen NH Ostravu v budoucnu potrápíme mnohem více. Celkově pak musím jen litovat toho, že takových zápasů jako se Spartou, USK a NH Ostrava nehrajeme v sezoně více. Jediným soupeřem nám jsou jen Klatovy a na druhou stranu i my jim. Naše zápasy jsou zcela určitě republikové úrovně, podle naší zkušenosti, ale je jich málo, sakra málo. Nakonec pak musím zmínit neskutečně kvalitní práci organizátorů a zástupců Snakes Ostrava. Za práci rozhodčích, kteří byli doslova fantastičtí. Jejich cit pro hru, snaha nepískat každý kontakt a umění rozlišovat kdy i za pomocí drobných přestupků někdo získal výhodu či ne a kdy tedy písknout či ne, byl doslova pokladem. Hra pak plynula a hrálo se na plný plyn. Dík patří i rodičům za jejich podporu. Když jsem viděl kluky, jak si dny v Ostravě užili, jaká byli parta a jak se celé dny bavili tak jsem přesvědčený, že o jejich motivaci nebude nouze, že postup na Národní Finále měl zkrátka smysl.“