Druhý zápas čtvrtfinálové série se odehrál v Plzni v nedělní podvečer. Tentokrát už pod vedením čerstvě dvojnásobného otce Erika Eismana. Ten měl k dispozici i nejlepšího střelce Martina Davida a nejstaršího hráče Jana Suchého.


Do tohoto zápasu, ale vstoupil lépe hostující celek, který opět bodově táhla podkošová dvojice Tomanec – Zuzák. Západočeši se dopouštěli velkého množství ztrát a hosté se dostávali do lehkých zakončení, ke kterým přidali střelbu z dlouhé vzdálenosti s velmi vysokým procentem a rychle si vybudovali dvouciferné vedení. Domácí se ale dokázali oklepat, zlepšili práci na obrané polovině, ale v útoku to bylo jako páteční deja vu. Týmovou hrou si plzeňští dokázali najít otevřenou pozici pro střelu, ale nedokázali trestat chyby v obraně Jihočechů. Ti nakonec dosáhli v posledních vteřinách na stobodovou hranici a výsledek tak vypadá o to krutěji pro hráče Lokomotivy.

 

Trenér Plzně Erik Eisman:

Je vidět, že soupeř bojuje o návrat mezi českou basketbalovou elitu. Kvalita hráčů, hlavně pod košem, je obrovská a pro nás je velmi těžké ji eliminovat. Nám nevyšel vstup do zápasu a dopouštěli jsme se hloupých chyb, které soupeř využil. Náš výkon nebyl špatný, ale v důležitých momentech, kdy jsme mohli soupeře stáhnout a možná ho trochu znervóznět, jsme nedokázali proměnit volnou střelu nebo trestné hody. Nedokázali jsme využít osobních chyb pivotů soupeře, ale kluci podali bojovný výkon. Máme mladý tým a naši junioři sbírají zkušenosti v play off a takhle těžký soupeř je pro ně ta největší škola. Gratuluji soupeři a fanouškům můžu slíbit, že v pátek na jihu Čech budeme bojovat o návrat série zpět na plzeňskou palubovku, ale bude to neskutečně těžké.