Takřka po dobu celého února trvaly jarní prázdniny napříč celou republikou. Stejně tak tomu bylo i v Plzni a městech jí přilehlých. Tento čas pochopitelně využili trenéři i hráči ve svůj prospěch a pracovali na odstraňování svých individuálních nedostatků a zlepšení svých hráčských dovedností prostřednictvím vícefázových tréninků.


První týden v únoru měli „volno“ hráči původem z královských Klatov. Tudíž na ranní individuální tréninky, pod taktovkou minimálně tří trnérů docházeli hráči Radek Kohout, Michal Baselides, Martin Bureš a také novopečená posila plzeňské Lokomotivy v podobě Martina Hajdúka.

Druhý týden patřil borcům, jejichž kořeny sahají na Chodsko, tedy domažlické. Jmenovitě Martinu Machovi, Janu Altynskému, Zdeňku Kubovci, Onřeji Petržíkovi, Samuelu Machtovi a Jiřímu Paidarovi. Předposlední turnus byl v režii odchovanců nejzápadnějších měst naší země, tedy Sokolova a Karlových Varů. Zde se prvně zjevili na plzeňských palubovkách pod taktovkou místních trenérů hráči ze Sokolova, konkrétně Tadeáš Čabala a Lukáš Gregor. Sekundoval jim karlovarský Jiří Vlášek, který v západočeské metropoli působí již delší dobu. Závěrečný týden jarních prázdnin patřil hráčům z krajského města Plzně. Vzhledem ke svému hojnému počtu byli hráči rozděleni do tří tréninkových skupin, jejichž tréninky probíhaly paralelně pod vedením trenérů Eismana, Lejska a Zemana.

Nutno podotknout, že v průběhu jarních prázdnin udělali mladí sportovci neskutečné kroky za svými sny. Pracovali velice intenzivně a byla na nich cítit obrovská chuť se zlepšovat, což se bez pochyby dělo a každý hráč, který se tréninků účastnil, se posunul basketbalově kupředu.

Komentář šéftrenéra klubu Erika Eismana: „Jsem neskutečně rád, že se nám podařilo přilákat na tréninky hráče v tak hojném počtu. Někteří se sice v našich podmínkách teprve rozkoukávali, ale bez pochyby všichni hráči udělali obrovský kus práce a posunuli se blíže naplnění svých sportovních snů.“