V pátek se v Městské sportovní hale na Slovanech odehrál předposlední zápas nadstavbové části první basketbalové ligy mužů, kdy plzeňští přivítali tým Snakes Ostrava.


Hosté ze severu Moravy přijeli se značně obměněným týmem, než se kterým nastoupili v domácím prostředí. Domácí naopak byli v takřka kompletní sestavě a od začátku určovali tempo hry. Trenér Eisman tak mohl rozložit síly mezi všechny své hráče, a zároveň se radovat už kolo před koncem nadstavbové části z postupu do play off. Ve vyřazovací části plzeňské basketbalisty s největší pravděpodobností bude čekat Jindřichův Hradec, jeden z velkých favoritů soutěže, který se chce vrátit do Kooperativa NBL.

Hodnocení trenéra:

Pro postup do vyřazovací části jsme museli zvládnout jedno z posledních dvou domácích utkání a jsem rád, že se to povedlo hned v tom prvním. Hosté přijeli s týmem složeným výhradně z mladých hráčů a my toho dokázali využít. Teď nesmíme usnout na vavřínech a připravit se ještě na domácí zápas proti Vysočině, které máme co vracet. Tímto bych chtěl pozvat diváky a fanoušky jak na tento zápas 15. března, tak i na play off, kde budeme bojovat o postup mezi nejlepší čtyřku.