V pátek 8.3. zajížděli naši muži „C“ k malému finále Západočeské Ligy na horkou půdu Sokolova, která v letošní sezoně ještě nebyla nikým dobita. V případě výhry by si náš celek zachoval letošní neporazitelnost a dost výrazně by se posunul k možné výhře v celé soutěži. Měli jsme se, ale na pozoru, poněvadž v našich řadách chyběl Pavel Vondra, bodový lídr pod košem našeho týmu a obránce Adam Lejsek.

Sokolov – Loko 79:81

Po hubených časech, kdy náš celek poměrně dlouho netrénoval a hrál jen „čunču“ a i jsme se poměrně bídně scházeli, se vše otočilo. Došlo v tréninkovém procesu ke spojení s naší rezervou dorostu a v několika případech i s naším áčkem. Jsem přesvědčený, že se to na našem zlepšeném výkonu podepsalo. Do samotného zápasu, jsme vstoupili, velmi slušně. Domácí se snažili ucpávát především vymezené území a dávali nám až překvapivě moc prostoru na perimetru. Tím jsme nepohrdli a trefovali se. Naše hra však byla pomalá a místy velmi statická. Vedení 17:22 po první čtvrtině nás povzbudilo. Do druhého dějství Sokolov vstoupil především agresivněji, což se jim stalo na konci zápasu osudným, ale nepředbíhejme. Dále domácí mnohem lépe kombinovali pod košem a do poločasu se nám přiblížili na jediný koš. Třetí čtvrtina byla doslova bojem, jednou nahoře my a jednou domácí. Naše hra, ale zde byla statická a spoléhala jen na střelu z dálky, chyba. Naopak v obraně se nám stále hůře dařilo zastavovat domácí pivoty. Jenže Sokolovští hráli na hranici faulu a i přes jejich nelibost jim fauly, oproti, prvnímu poločasu začali být pískány. I přesto jsme, ale tahali za kratší konec my a ve 3.minutě poslední čtvrtiny prohrávali o 11 bodů. Jenže v tento moment se postupně vyfaulovali 2 zásadní pivoti domácích. My tím získali prostor pod košem a začali stíhací jízdu. Konečně jsme se začali více pohybovat a více najíždět. Domácí agresivita nás posílala na čáru trestného hodu, kde jsme neměli vůbec špatnou úspěšnost. V poslední minutě jsme tak šli do vedení o jeden koš. Další ranou pro domácí bylo vyfaulování tahouna na rozehře a musíme uznat, že to bylo velmi sporné.  Faul se asi pískat nemusel, ale jsem přesvědčen, že to zkrátka rozhodčí domácím sečetli za celý zápas. Neustále používání rukou, následné debaty, vulgarizmy a zákroky po odpískání. Stále bylo oč hrát, ale Sokolov toho již nebyl schopen, poněvadž se vrhl do debat s rozhodčími. My tedy se štěstím vyhráli a uhájili tak letošní neporazitelnost. Nemohu nezmínit náš kolektivní výkon, kdy hned 4 hráči zatížili skóre soupeře více jak 10 body. Z jednotlivců pak nelze opomenout Míru Dvířku, který je naším jednoznačným lídrem. Velmi dobře zápas odehrál Tadeáš Pleva a v obraně Jirka Doljak, který jasně ukázal, že i bez vstřeleného koše může být zásadním faktorem výhry. V neposlední řadě udržel nervy na uzdě Jakub Kozel a jeho důležité body v závěru zápasu nám velmi pomohli. I zbytek týmu si uhrál své a je třeba za páteční výlet všem poděkovat. Vítězství v soutěži tak máme doslova „ložené“. Držte nám palce, děkujeme.