O víkendu vyrazili starší žáci vstříc dvěma utkáním na severu Čech. Čekali je poměrně silní soupeři z Děčína a Ústí nad Labem. Obě utkání psala absolutně odlišný příběh.


Válečníci Děčín x BK Lokomotiva Plzeň (88:41)

Vstup do sobotního utkání jednoznačně patřil domácím, kteří se poměrně snadno ujali vysokého vedení. Hostující celek totiž dělal obrovské množství ztrát při přechodu na útočnou polovinu, jelikož se nebyl schopen popasovat s agresivní obranou a ztrojováním soupeře. Ani na útočné polovině se nebyli jeho hráči schopni prosadit, jelikož se snažili vnikat do již dobře postaveného děčínského bloku a ztráceli obrovské množství míčů i tam. A v neposlední řadě se jim nedařila střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti, což se o domácích rozhodně říci nedalo. K tomu všemu tento výkon byl doprovázen obrovským množstvím nedisciplinovanosti v podání plzeňských a to vše vyústilo v celkem drastickou prohru hostů.

 

BK Sluneta Ústí nad Labem x BK Lokomotiva Plzeň (73:61)

Nedělní utkání mělo o poznání jiný náboj. Již od začátku se hrála naprosto vyrovnaná bitva na obou koncích palubovky. Byla pochopitelně plná individuálních chyb, ale to je v této kategorii naprosto běžné a tolerovatelné. Zápas se hrál v obrovském tempu a k vidění byla vidět spousta krásných individuálních i týmových akcí, které basketbalovým umem jen oplývaly. Po tragickém sobotním týmovém výkonu hostí přišel však obrovský zlom a na hráčích Lokomotivy byla vidět obrovská chuť za vítězstvím. Bohužel v tomto utkání selhaly klíčové opory mužstva, které nebyly schopny proměňovat své jednoznačné příležitosti ke skórování z bezprostřední blízkosti koše. To vše vygradovalo doslova hloupým vyfaulováním se Jakuba Ouředníka přibližně 3 minuty do konce. Tehdy se bojovný prapor hostí začal ztrácet před očima všech v hale přítomných. Nicméně domácí celek předvedl opravdu krásnou hru a zaslouženě si došel pro vydřené vítězství.

 

Komentář trenéra týmu Zdeňka Zemana: „K našemu sobotnímu výkonu se odmítám vyjadřovat, spíše bych chtěl jen pogratulovat děčínským k vítězství a také jim poděkovat za poskytnutí lístků na utkání naší nejvyšší soutěže KNBL, které čítalo celkem 3 prodloužení a byla to opravdu nádhera. Co se týče neděle, náš týmový výkon šel neskutečně nahoru a za to jsem velice rád. Utkání nám ukázalo také limity našich hráčů. Ústeckým gratuluji k vítězství a předvedené hře.