Do posledního zápasu základní části na palubovce Litoměřic se musel trenér Eisman obejít bez hned několika tradičních opor. Chyběli mu Zeman s Märzem a dorostenci Baselides s Vyletou.


Naproti tomu domácí byli v plné sestavě, ale vstup do utkání vyšel lépe hráčům plzeňské Lokomotivy. Aktivní a rychlou hrou se dostávali do dobrých pozic, které dokázali proměňovat a kombinovanou osobní se zónovou obranou se dařilo Západočechům udržovat si vedení. Ve druhém hracím období se pro domácí Litoměřice zpoza tříbodového oblouku rozstřílel Kroutil a zvrátil vedení na stranu Slavoje. Plzeňští ale nesložili zbraně a s domácími drželi krok a do poločasové přestávky se šlo se skóre 43:37 pro domácí. Do druhé poloviny utkání vstoupili lépe Litoměřice a po několika nevynucených ztrátách Západočechů se dostali do dvouciferného vedení. Tento náskok se jim dařilo udržovat až do konce zápasu, a když se k tomu přidalo snížené procento úspěšnosti střelby Západočechů, výsledek vyšplhal až na rozdíl 19 bodů. Teď plzeňské čeká nadstavbová skupina, kde odehrají tři domácí a tři venkovní utkání s celky Pardubic, Vysočiny a Ostravy. S těmito týmy svedou boje o postup do play-off. První zápas je na programu již tento pátek 8. února od 19 hodin na palubovce Městské sportovní haly v Plzni na Slovanech, kde Západočeši přivítají rezervu Synthesie Pardubice.

Hodnocení hlavního trenéra: Gratuluji k vítězství domácímu celku. Předvedl velmi kvalitní výkon, ale musím říct, že ani my se nemáme za co stydět. Každý z hráčů, které jsem měl k dispozici, měl zvýšenou minutáž vinou absence jiných. Žádný z kluků nezklamal a i když tam byly chyby, které si musíme vyhodnotit, beru pozitivně, že před nadstavbovou skupinou, kde budeme bojovat o play off máme široký kádr. Teď máme trochu těžší, že hned v pátek nás čeká první zápas této skupiny, ale kluci jsou zkušení bojovníci a věřím, že se na Pardubice kvalitně připravíme a přijde nás podpořit co nejvíc fanoušků a cestu do play off začneme vítězně.