Dalšími dvěma zápasy pokračovala extraliga U14 a my jsme i v těchto zápasech mohli využít výhodu domácího prostředí. Našimi soupeři byli tentokráte týmy ze severu Čech a to Sluneta Ústí nad Labem a Válečníci Děčín. Bohužel ani o tomto víkendu jsme nebyli kompletní a z různých důvodů chyběli dokonce čtyři hráči základní rotace ( Petržík, Reithar, Šindler a Thurnwald).


Loko x Sluneta Ústí nad Labem 88:101

V sobotu přijel tým, který má svoje „Áčko“ v nejvyšší soutěži a náš odchovanec Martin David zamířil do tohoto týmu před letošní sezónou. A proto se kluci chtěli proti soupeři vytáhnout a oplatit porážku ve čtvrtfinále vánočního turnaje. Od začátku se na obou polovinách hrál celoplošný basket s krásnými prvky. Bohužel pro nás byl soupeř opět větší a silnější a to se nakonec projevilo jako největší rozdíl. Díky pohybu v útoku jsme si dokázali vytvořit dost volných příležitostí, ale naší oslavu každého koše soupeř trestal vždy naší chybou nebo úplně jednoduchým košem. Konečný výsledek nakonec odpovídá rozložení sil na hřišti.

 

Loko x Válečníci Děčín 60:62

V neděli nás čekal Děčín, který se v sobotu urval vítězství v Klatovech. A od prvního minuty to byl tzv. „průser“. Kluci nebojovali, nedokázali si vytvořit volné pozice a celý první poločas to byl z naší strany doslova zmar. Po bouřce v šatně, ale nastal obrat a hráči doslova létali. I přes vytvořené vítězné střely se nepodařilo dotáhnout zápas do vítězného konce.