Mezi vánočními svátky a Silvestrem tráví každý svůj čas trochu jinak. Milovnící zimních sportů jezdí na hory, jiní tráví čas s rodinou a pod. Hráči plzeňské Lokomotivy to mají ale úplně jinak, ti tento čas tráví na vánočním turnaji, který se již každoročně koná v metropoli na západě Čech.


Vzhledem k tomu, že v Čechách kategorie U16 již neexistuje, musel být tým pro vánoční turnaj tak trochu poslepovaný. V nominaci se pohybovali extraligoví hráči kategorie U17, hráči rezervy extraligy U17, hráči kategorie U15 a dokonce jeden hráč klatovského celku.

 

Ve skupině se domácí celek střetl s celkem třemi zahraničními celky. Slovinským KK Pivka Perutninarstvo, který v zahajovacím duelu turnaje deklasoval 32:30. Následně s německým Baskets Vilsbiburg, který smetl poměrem 71:43. Posledním celkem ve skupině, který jej čekal, byl pozdější vítěz celého turnaje, tedy německý Tennet YH Bayreuth. Tomuto soupeři plzeňští podlehli 64:69. V tomto utkání došlo také ke klíčovému zlomu celého turnaje pro modrobílé, jelikož došlo k drobnému zranění do té doby výkonově stabilního Michala Baselidese. Díky této prohře nastala dosti zajímavá situace, kdy první 3 celky ve skupině měly shodnou bilanci a rozhodovala tedy minitabulka skóre. Ta bohužel rozhodla tak, že postup ze skupiny se sice podařil, ale až ze třetího místa.


Ve čtvrtfinále se západočeský celek střetl s reprezentanty města z podještědu, hrajícími pod názvem Golden Boys. Tento celek sice vyhrál svou skupinu, ale výkonostně se nacházel daleko za celkem Lokomotivy. Jak tomu tak ale ve sportu býva, stát se může vše. A přesně toho byli svědky všichni přítomní. Domácí borci opařeni ztrátou Baselidese, také s jistou dávkou únavy odehráli naprosto katastrofální utkání. Tento duel prohráli poměrem 50:55 a ztratili tím veškerou naději na úspěch.

 

Následující utkání už byla vyloženě o tom si je užít. To se celku povedlo se vší parádou. Nejprve podlehl týmu Tornados Franken 54:42 a poslední den turnaje pak porazil tým Sokola Vyšehrad 67:46. Touto výhrou si pojistil nic neznamenající sedmé místo.