O uplynulém víkendu čekala plzeňské žáky 2 utkání na domácí palubovce proti celkům ze severu naší krásné země.


BK Lokomotiva Plzeň x BK Chomutov (97:58)

V prvním hracím období sobotního utkání byla na hráčích Lokomotivy znát jistá nervozita, protože se jednalo o jejich první letošní utkání v celostátní lize. Z této nervozity se ale rychle oklepali a začali předvádět svou rychlou a agresivní hru. Dominovali na obou stranách hřiště a téměř nepouštěli hostující celek do jednoduchých zakončení. Tedy, když opomeneme několik nedorozumění na obranné polovině hřiště, která byla způsobena nedostatečnou komunikací mezi hráči. V útoku zrychlili svou hru, vytvářeli si velké množství přesilových situací a řešili je poměrně obstojně. Vytvářeli si volné střelecké pozice, jejichž exekuce nebyla vždy stoprocentní, ale to je v této kategorii zcela běžné. Zaslouženě si tak došli pro první ligový skalp na domácí palubovce.

 

BK Lokomotiva Plzeň x Slavoj Litoměřice (89:66)

V neděli přijel do západočeské metropole celek basketbalově komplexnější. Navzdory absenci svého klíčového hráče vstoupili litoměřičtí do utkání s obrovskou chutí a hladem po vítězství. Domácí borci se jejich nástupu tak trochu zalekli a nebyli schopni proměňovat vyložené šance, což mimochodem přetrvávalo až do konce utkání. V prvním poločase se tak pomyslné misky vah houpaly ze strany na stranu a vypadalo to, že se bude o bod navíc bojovat až do samotného konce. Vstup do druhé půle ovšem jednoznačně ovládli plzeňští především díky zrychlení tempa hry. Vytvořili si volné střelecké pozice, které proměňovali a na obranné polovině hry jednoznačně přitvrdili, s čímž se jejich severočeský sok těžce vyrovnával. Vybudovali si tak poměrně pohodlný náskok přesahující dvacetibodovou hranici, který se jim v posledním hracím období podařilo ještě trochu navýšit a dokráčeli si tak pro vydřené vítězství.

 

Komentář trenéra týmu Zdeňka Zemana: „Primárně bych chtěl poděkovat divákům, kteří si našli čas a přišli nás podpořit. V další řadě jsem rád, že jsme odehráli utkání blížící se těm vyrovnaným, což umožňuje nejen hráčům získávat obrovské zkušenosti. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout výkon Tomáše Wintera, který odehrál obě utkání v excelentní formě.“