Stále více se v moderním basketbalu mluví o atletických a střeleckých schopnostech jednotlivých hráčů. Jak je možné, že i hráči s výškou přes dva metry deset, jsou schopni se pohybovat s takovou dynamikou a elegancí.  Jedním z krásných příkladů je řecký reprezentant Giannis Antetokounmpo v současné době jeden z nejlepších střelců v zámořské NBA. Za jeho dynamikou, rychlostí, sílou, koordinací a za celkovou pohyblivostí stojí neskutečná píle a chuť trénovat, ale rozhodně i skupina odborníků rozvíjející jeho potenciál. A naše organizace se rozhodla využít nového trendu kondiční přípravy hráčů a od 1. 1. 2019 najala Honzu Krále s jasnou vizí individuálního rozvoje všech našich svěřenců.


Ahoj Honzo, jsme opravdu rádi, že jsi doplnil náš trenérský tým a abychom jsme tě představili široké veřejnosti máme pro tebe pár dotazů. Jsi odchovancem tachovského basketbalu, jak jsi se vlastně k tomuto sportu dostal? A proč jsi se rozhodl pro přechod do Plzně?

Ahoj k basketbalu jsem se dostal na své základní škole , když jsem tehdy jako obézní dítě hledal sport ,který by mě bavil. Nejprve to měl být florbal , nesplňoval jsem ale věkové podmínky pro přijetí do kroužku , tak jsem musel najít sport jiný . V té době se naneštěstí v Tachově konaly nábory do nově vzniklého oddílu mini-basketbalu . Rozhodnutí tedy bylo jednoduché.

Do Plzně jsem se rozhodl přestoupit po LODM 2013(Zlín) , z důvodu zvýšení a zkvalitnění mého tréninkového programu,a také jsem přestoupil na Sportovní gymnázium , kde studuji již posledním rokem.

Kondiční trenér začíná mít stále zvučnější jméno v celé společnosti proč jsi se rozhodl věnovat právě tomuto zaměstnání ?

Mám velice kladný vztah ke sportu , a chtěl bych se mu věnovat co nejdéle . Práce kondičního trenéra mi toto umožňuje, proto jsem si ji vybral . Baví mě pracovat s mládeží a předávat ji mé zkušenosti a nové "módní trendy" ze světa.

Všichni naši trenéři v současné době absolvují různá školení, semináře, stáže apod. Co máš v plánu ty v tomto směru ?

Do budoucna mám v plánu získat vysokoškolské vzdělání pravě v této oblasti . V současné době se s mými kolegy snažím absolvovat co nejvíce otevřených tréninků nebo školení, a příští rok se zůčastním kurzu pro kondiční trenéry.

V současné době se moderní trend posouvá k lepší práci s mládeží hlavně v celkové kondiční přípravě, jakým způsobem máš v plánu pracovat s plzeňskou mládeží ??

Kluky bych chtěl připravit co nejvíce všestraně , což se v dnešní době dost zanedbáva. Budu klást velký důraz na protahování a posilování středu těla , od kterého se odvíjí náročnější pohyby ,které se při basketbalu vykonávají . Určitě po nich nebudu chtít ,aby zvedali "metráky" v posilovně,tedy alespoň ze začátku ne.

A jaké jsou tvoje cíle do budoucnosti ?

Chtěl bych se stát kvalitním kondičním trenérem,vystudovat vysokou školu a mít možnost předávat mé vědomosti jak plzeňské mládeži ,tak mému okolí.

Zároveň bych ale chtěl pokračovat v hraní basketbalu v plzeňském "A-týmu."

Jak jsi na začátku rozhovoru zmínil ještě čeká maturita, jak je těžké skloubit školu a basketbal ??

Skloubit basketbal a školu je těžké zejména kvůli časové vytíženosti. Nepřidává tomu ani fakt ,že nejsem z Plzně. Zatím si myslím ,že to zvládám celkem bez větších obtíží. Ta nejtěžší část přijde v dubnu.