Již jsou to dva dny, kdy se v halách dohrála poslední finálová utkání letošního Vánočního turnaje a dozvuky turnaje jsou ještě čerstvě v myslích celého organizačního týmu. A proto jsme se rozhodli, že přineseme krátký pohled na náš turnaj okem pořádajícího klubu.  


Do Plzně se sjelo celkem sedm chlapeckých a dívčích kategorií a během tří dnů bojovalo o cenné kovy v celkem 175 utkání. V současné době nám zázemí poskytuje jeden z největších sportovních areálů, kde se nachází celkem pět basketbalových hřišť splňující nejpřísnější FIBA normy. Ale ani to pořadatelům nestačilo a díky vstřícnosti ředitelů škol jsme další utkání sehráli v areálech 25. ZŠ, SPŠE a 28. ZŠ. Díky tomu jsme poskytli plné zázemí všem 65 týmům, které se rozhodly do Plzně přicestovat. Ale aby všechny zápasy mohly probíhat, musí je řídit kompetentní lidé. A my jsme opravdu rádi, že se k nám sjel rekordní počet 32 rozhodčích a pomohli nám uspořádat celý náš turnaj.

Při pořádání takto obrovského turnaje je vždy nejdůležitější obstarat pro návštěvníky dobré jídlo a ubytování. A nasytit a najít postel pro 900 účastníků není každoročně úplně nejjednodušší. Ale nám v tomto obrovsky pomáhá školní jídelna u 13. ZŠ, která se nachází jen přes ulici městského sportovního areálu. Díky dvou typům ubytování nabízí všem možnost vybrat si, kde chtějí strávit tři prázdninové dny v západočeské metropoli. Přes 600 nocležníků našlo svoje místo na internátech SPŠE a zbytek byl ubytován v celkem 5 hotelech.

V neposlední řadě určitě patří velké dík všem organizátorům našeho turnaje. Celkem 40 lidí se staralo o co nejpohodlnější průběh celého turnaje a udělali vše pro spokojenost našich hostů. A my teď jen doufáme, že se zase ve zdravý sejdeme příští rok. A teď ještě v rychlosti krátké hodnocení ředitele turnaje J. Lejska:

„Já bych chtěl nejprve poděkovat všem, kteří se podíleli na celé organizaci našeho turnaje. A rozhodně musím poděkovat i všem našim sponzorům bez niž by to nešlo zorganizovat v takovém to rozměru. Nezbývá mi tedy než Vám popřát šťastný nový rok a ať se všem splní jejich sny. Já bych si přál, abychom se příští rok opět všichni sešli na palubovkách našeho turnaje.“