Přechod z minižákovských kategorií do většího basketu bývá vždy složitý.  Mění se velikost míče, přechází se z malého koše na koš ve výšce 3,05m a basket jako takový je rychlejší a rychlejší. S tím vším se za poslední tři roky museli vyrovnávat hráči hájící klubové barvy v kategorii U14. Jedním z velkých šoků byla určitě i změna trenéra, kde hlavně ze začátku kluci museli pochopit styl, jakým se náš klub v současné době ubírá. Kluci rychle pochopili, že jim to ale přináší úspěchy a šli si za jasným cílem pro první část sezóny, a to bylo dostat po dlouhé době extraligu na Lokomotivu. A my vám s hrdostí oznamujeme, že se v Plzni bude na jaře hrát žákovská extraliga U14. Rozhodli o tom poslední dva zápasy sehrané na naší palubovce se soupeři z jižních Čech.


Loko x Sokol Písek 62:91

Lídr naší skupiny zavítal do Plzně v plném složení a projevu hry to bylo vidět. V první pětimituvce jsme velice dobře zatlačili našeho soupeře především na obranné polovině a dostali jsme se do vedení. Pak, ale začal úřadovat na hřišti hráč J. Svoboda a vedení se pomalu přelilo na stranu Písku. I přes docela dobrý basket jsme bohužel na soupeře ztráceli především ve fyzické hře a nakonec prohra o 30 bodů…

Loko x Tigers České Budějovice 126:83

K poslednímu zápasu jsme vstupovali s vědomím, že pokud se nám podaří zvítězit, postoupíme do extraligy. A úvod zápasu tomu jasně odpovídal, kluci lítali a hráli krásný tempo basketbal. Vedení 41:14 po první čtvrtce jasně ukazovalo, co jsou naši hráči ochotni obětovat pro svoje sny a cíle. Po celý zápas jsme šlapali a proti mladším hráčům jsme se dokázali prosazovat jeden na jednoho.

Komentář trenéra J. Lejska

„Musím říct, že jsem příjemně překvapen kam se kluci za poslední půl rok posunuli. Jsou to trojnásobní účastníci mistrovství České republiky a v nejmladší kategorii dokonce urvali medaili. Jak to tak ale bývá, usnuli na vavřínech a na začátku jsme s tím museli celkem bojovat. Hlavní přerod nastal na prvním turnaji v Praze, kde kluci viděli výsledek té dřiny. Začali věřit hernímu systému i všem těm informacím, které získávají jak ode mě tak od mých kolegů.  A věřím, že za dalším cílem si půjdou se stejnou vnitřní motivací, jako si došli pro extraligu. „

 Komentář kapitána F. Karlíčka

"Jsme moc rádi co se nám o víkendu povedlo, ale teď nezbývá nic jiného než se dobře připravit na těžká utkání které nás čekají po Vánocích. Všem hráčům patří veliké díky za předvedené výkony a samozřejmě trenérovi J. Lejskovi který nás na sezónu skvěle připravil a zápasy výborně odkoučoval. Tento rok chceme ještě zakončit dobrým umístěním na vánočním turnaji který se koná každoročně u nás v Plzni"