Na sobotní dvojzápas proti děvčatům Klatov jsme odjížděli oslabeni z důvodu nemoci o 5 hráčů a z důvodu stěhování i o hlavního trenéra Marka Kozla.

V prvním zápase po připomenutí ne úplně vydařeného začátku, při přechozím měření sil s děvčaty DBaK, si chlapci vzali rady k srdci a obě první čtvrtiny vyhráli jednoznačně. Poločas 47:8. Do třetí čtvrtiny byla složena naše pětice s mladších a méně zkušených hráčů se snahou dát jim prostor k samostatnému rozhodování. Děvčata se osmělila a vycítila šanci, hrál se celkem vyrovnaný basketbal s tím, že chlapci byli opticky lepší, ale děvčata svojí dravostí získávala druhé či třetí pokusy k zakončení, často jsme faulovali a dali možnost děvčatům střílet celkem 12 TH s nich jich 6 proměnily a čtvrtinová prohra 12:14 byla na světě! Do třetí čtvrtiny naopak nastoupili herně zkušenější borci, kteří většinou hrají odděleně a jsou tahouny jednotlivých pětek. No a i zde se nedařilo úplně optimálně, zejména na doskoku. Konečný výsledek 77:31.

Do druhé zápasu bylo opět pozměněno složení s tím, že dispozičně bojovnější pětice nedala děvčatům tzv. čuchnout a vyhrála jednoznačně 32:3. Tím byl dán ráz celého zápasu a s důrazem na dodržování detailů zásad, které se snažíme do borců při trénincích dostat, byl zápas doveden do vítězného konce 79:18.

Hodnocení as. trenéra L. Ženíška: přestože jsme byli oslabeni o 5 hráčů, prokázalo se, že jsou chlapci rozvíjeni komplexně a hra nestojí jen na některých individualitách. V zápasech bylo možné vyzkoušet různé složení pětic a pro některé si osahat i pozici leaderů. Dbalo se na dodržování zásad, zejména po zisku míče „vidět“ spoluhráče se snahou o rychlý přechod do útoku.