Ať je to v nejmladších minižácích,  žácích nebo dorosteneckých soutěžích vždy bývají tyto zápasy  plné napětí, tvrdých souboju a vyhrocených okamžiků. A ani teď západočeské derby s týmy BK Klatovy a BK Jiskra Domažlice nezklamalo a v obou halách se hrál celkem zajímavý žákovský basketbal. A my jsme opravdu rádi, že nakonec si vezeme z palubovek plný počet bodů.


BK Klatovy x Loko 37:67

Náš soupeř v minulém kole celkem zaskočil lídra naší skupiny Sokol Písek a dokázal urvat výhru v samé koncovce tohoto zápasu. A díky výhře na naší palubovce o 5 bodů si na náš tým celkem věřil. Naši kluci ale k tomuto zápasu přistoupili s největší koncetrovaností a s chutí oplatit porážku z úvodu sezóny. A to se také potvrdilo, od první minuty byl na hřišti jen jeden a tým, který diktoval tempo a v poločase vedl 40:15. Kluci dokázali naprosto přesně plnit pokyny od trenéra a to se potvrzovalo po celý zápas. A i přes chvilky kdy náš tým vypadl z rytmu a to především díky pressu, kterým se klatovští hráči snažili ještě zvrátit výsledek, jsme dokázali urvat výhru o 30 bodů.

BK Jiskra Domažlice x Loko 72:85

A jak to tak bývá po krásném výkonu, přichází většinou pád. Nutno dodat, že i přes postavení v tabulce hraje Jiskra pohledný basket a byl považován za černého koně soutěže. Jenže naše hvězdičky k tomuto zápasu přistoupili v chladném tempu a s jistotou vítězství. Bohužel jsme se celý první poločas nedokázali dostat do tempa a po poločase jsme prohrávali o jeden bod. V poločase byla snad první bouře v kabině, ale ani to bohužel nevedlo k zlepšení herního projevu našeho žákovského celku. Konečná výhra o 13 nás posunula k našemu cíly, a to žákovské extralize, ale do posledního dvoukola, kde nás čekají jihočeští soupeři rozhodně můsíme zlepšit některé herní aspekty.