V 6. Kole Českého poháru jsme přivítali na domácí palubovce soupeře z jižních Čech a to Sršně Písek. Hostující celek přijel v kompletní sestavě oproti naší okleštěné sestavě, kde některé hráče provázeli pracovní povinnosti nebo zranění. Nicméně našemu celku se tento zápas povedl na výbornou a zvítězil. V dalším kole přijede na naší palubovku několikanásobný mistr nejvyšší soutěže KNBL a účastník Ligy mistrů, kterým je ČEZ BASKETBALL NYMBURK. Tento basketbalový svátek pro celé západní Čechy se bude konat 13. 12. 2018 od 19:00 ve Městské sportovní hale.


V utkání s Pískem se našemu celku povedl vstup do čtvrtiny, kde si vytvořili i dvouciferný bodový rozdíl. Což byl i jeden z klíčových faktorů, který rozhodl o vítězství domácích. V průběhu utkání se hostující celek dostal  v poločase na rozdíl pěti bodů. Ale ve druhém poločase si domácí tento rozdíl pohlídali a nedovolili soupeři přelít vítězné skóre na svojí stranu a to zejména po dobré obraně na nejlepšího hráče hostů Petra Šlechty.  K tomu se přidala dobrá úspěšnost střelby z trojkové čáry a domácí celek tak mohl slavit zasloužené vítězství.

Hodnocení trenéra týmu:

Jsem velmi rád, že jsme z tohoto utkání vyšli jako vítězové, už kvůli všem našim fanouškům, mládeži v klubu nebo basketbalu v západních Čechách. Za což bych chtěl hráčům opravdu poděkovat. V dalším kole se budeme snažit být soupeři důstojným protivníkem a navázat na stejně dobrý a kolektivní výkon jako v tomto utkání.