O uplynulém víkendu čekala žákovský celek lokomotivy další 2 utkání nadregionální ligy. To sobotní bylo z kategorie důležitých, to nedělní z povinně vítězných. Do utkání vzhledem k nemocem a úrazům nemohli nastoupit Klička, Kaiser, Winter a Beneš. BK Lokomotiva Plzeň x BK Jiskra Domažlice (85:50)

Vstup do utkání proti západočeskému rivalovi vyšel jednoznačně lépe plzeňské lokomotivě. Na jejích hráčích byl vidět jejich hlad po vítězství. Hráli disciplinovaně, organizovaně a jednoduše překonávali obranu Chodů. Vedení 14:1 po třech minutách hry bylo jednoznačně zasloužené. Navzdory svým zvykům však domácí od své hry neustoupili a pokračovali v pohodlném navyšování svého náskoku. Předčili tak očekávání všech přítomných v hale, jelikož ti očekávali vyrovnanou bitvu. Domáci si tak došli pro poměrně pohodlnou výhru taženi excelentně hrajícím Ouředníkem.

BK Lokomotiva Plzeň x BK Přeštice (102:39)

Do nedělního zápasu domací nevstoupili už tak přesvědčivě. I navzdory tomu si postupně vytvářeli komfortní náskok před svým soupeřem. Nevýrazným představením si dokráčeli pro pohodlné vítězství proti výkonnostně rostoucímu přeštickému celku.

Komentář trenéra týmu Zdeňka Zemana: „Musím říci, že sobotní výkon byl náš prozatím nejlepší v sezóně a hráči mě jím neskutečně potěšili. Za to bych jím chtěl poděkovat. Především naše práce na obranné polovině byla takřka bezchybná. Nedělnímu utkání žádná slova věnovat nebudu. Chtěl bych poděkovat všem příchozím za vytvoření skvělé basketbalové atmosféry!"