Stejně jako předešlá léta tak i léto 2018 se neslo ve znamení sportovních příměstských táborů, které pořádal Sportovní areál TJ Lokomotiva Plzeň společně s basketbalovými kluby BK Lokomotiva Plzeň a DBaK Plzeň.


Stejně jako v předešlých letech, tak i letos bylo dětí zase více. Celkem 88 prcků ve dvou týdnech. Myslím, že docela porce.

Děti si mohli vyzkoušet mraky sportů, mraky činností. Neminul je výlet, kino a ruční práce. Nic méně 90% činností se točilo kolem sportu. Postupem týdne děti absolvovali hry, základy atletiky, zahráli si házenou, basket, beachvolejbal, bowling, badminton, squash. Náš sportovní areál je pro podobné lumpárny tím pravým místem. O děti se starali proškolení trenéři, kteří mají zkušenosti s vedením dětského kolektivu a to myslím bylo základem pro poměrně hladký průběh.

Již nyní nás napadají další věci jak tábor pozvednout ještě víše. Jak dětem dodat další možnosti ke sportovní seberealizaci, jak jim ukázat krásy sportu. Pro tábor v roce 2019 budeme mít k dispozici další sportovní halu, jejíž výstavbu právě Město Plzeň dokončuje. Bude k dispozici lezecká stěna a venkovní tartanová hřiště. Myslím, že se děti mají nač těšit.

Děkujeme všem rodičům za důvěru, doufáme, že si děti tábor užili. TAK ZASE ZA ROK PŘÁTELÉ.