K posledním venkovním zápasům odcestovali naši žáci U15 na sever Čech do Děčína a Liberce.

V sobotu jsme odcestovali za soupeřem BK Horejšek Děčín, který nás přivítal v krásné hale, kde se hraje i KNBL. Již výsledek 32:75 mluví asi za celé utkání. Do utkání jsme nejen vstoupili na výbornou, ale po celý zápas jsme soupeře doslova trhali. V obraně jsme byli velmi důslední a měli téměř všechny doskoky v obraně. Poté jsme hráli rychle dopředu. Když nešlo zakončit v rychlém protiútoku, dokázali jsme si najít pozici pro volnou střelu, anebo snadno zakončit. Ztrát jsme měli také minimum a hlavně byly celkem rovnoměrně rozloženy mezi všechny hráče. I přesto, že to vypadá, že jsme hráli jako bohové, tak v zápase se našlo několik chyb. Největším překvapením celého zápasu byl kapitán našeho týmu Ondřej Strejček, který zaznamenal 27 bodů a po dlouhé době odehrál famózní utkání.

Druhý den jsme vyjeli na půdu BK Kondorů Liberec, kde jsme zhlédli i zajímavý zápas extraligy U19. Kondoři byli ale úplně jiný soupeř než v sobotu. Liberečtí hráči byli běhaví, měli větší drive do koše než my a také byli oproti nám dravější. Oproti sobotě nám vstup do utkání vůbec nevyšel a během celého zápasu nás zradila střelba z trojkového oblouku, kde jsme z poměrně volných pozic nemohli trefit. Kaňkou utkání byl i přístup rozhodčích, kteří sice fauly posuzovali dobře, ale pouze na jedné straně. O tom svědčí nepoměr faulů 11:25. To nás například velmi zbrzdilo v druhé čtvrtině, ale nikdo neříká, že to zápas rozhodlo, zápas jsme si prohráli sami. A tak, jak kapitán jeden den zazářil, druhý den úplně vyhořel, jelikož během minuty nasbíral 3 fauly a koš ohrozil pouze jednou střelou.

I tak náš výkon nebyl špatný a celý víkend hodnotíme kladně.