V sobotu 3. 3. zajížděli naše U11 k prvním dvěma kvalifikačním zápasům o NF do Klatov. Na zápasy jsme odjížděli s respektem a ambicemi hrát především basketbal. Bohužel nás po jarních prázdninách potkala velká marodka. Až 7 hráčů jsme měli mimo trénink zhruba 14 dní, 3 z nich na kvalifikační kolo ani nemohli jet a 2 jeli rovnou z postele. Na druhou stranu, alespoň dostali velkou porci minut 3 nováčci Cvrk, Blahovec a Pešta. A tedy kluci smekám, jak jste zápasy zvládli. Nakonec jsme jeden zápas vyhráli a druhý prohráli.


Domažlice – Loko 20:85

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Ihned od úvodu jsme si především pasovou hrou tvořili mraky šancí k zakončení, které jsme úspěšně zakončovali. Mohli jsme si i dovolit několik „kravinek“ jako snahu o lay-up a příhry na slepo apod. V zápase se kluci a snad i početná družina rodičů bavili basketbalem. Věřím, že o to jde v tomto věku především.

Klatovy – Loko 18:44

Začal bych tím, že dle mého názoru skóre neodpovídá poměru sil a předvedené hře na hřišti. Z toho tedy plyne, že jsme zklamali především v zakončení. V první čtvrtině se nám nepovedlo vsítit koš, ale šance byly. K tomu jsme házeli 6 šestek. Předvedené hře v této čtvrtině chyběly příhry do rychlého protiútoku, kde by bylo zakončení snazší, než jaké jsme si vytvářeli. Druhá pětka naprosto srovnala hru. Byla velká škoda několika zbytečných ztrát při výhozu z autu a kroky, když jsme mazali do rychlého protiútoku. Obraz hry se po zbytek zápasu prakticky neměnil. Hra byla vyrovnaná, ale Klatovy dávaly koše, zatímco my, naše šance zahazovali. Škoda.

Shrnutí: ze zápasů mám jednoznačně velmi pozitivní dojem. Na našem výkonu od posledních zápasů, kdy jsme, doslova dostali na frak, byl znát posun. Jednoznačně se projevila změna stylu trénování. Snaha důrazu na bojovnost, živelnost a hlavně se konečně zlepšil i doskok. Co mě však ujistilo ve správné cestě, je pohyb v útoku a větší počet přihrávek do postavené obrany. Ještě se musíme umět poprat s občasným zdvojováním a výpomocí v nájezdu, čímž nám Klatovy občas zatápěli. Na druhou stranu jsme i toto sem tam dokázali překonat včasnou příhrou. Jednoznačně nejlepší dojem z prvních zápasů mám z výše jmenovaných nováčků. Kluci díky marodce dostali velkou porci minut a poprali se s tím se ctí. Je jasné, že ještě není taková jistota v driblinku a v zakončení. V obraně se kluci občas motali, ale ta snaha a chuť byla úžasná. Věřím, že kluci to doženou a budou týmu velmi rychle ku prospěchu, jako všichni ostatní. Oběma soupeřům děkuji za fajn atmosféru, všem rodičům všech týmů za korektní podporu. Musím se opakovat, opět jsem cítil, že všem v hale jde především o děti a basketbal. Nikoli o osobní ambice. Takže za mě všem zúčastněným opět velké díky.