V sobotu 3.2. čekal naše muže „C“ další soutěžní zápas proti Klatovům. Z mnoha různých důvodů nám chyběl Kaiser, Jíša, Vondra, Partyngl, Lejsek, Bílek a Suchan. Do zápasu se tak vrhlo 8 statečných. Naopak Klatovy dorazily s 11 hráči včetně pendlů z 2.ligy. Nakonec jsme uhájili letošní neporazitelnost, ale bylo namále.

Loko „C“ – Klatovy 80:75

Na hostech bylo vidět od prvních minut velké odhodlání nás porazit. Náš malý počet hráčů mohl vzbudit dojem, že jsme nalomení, ale ono naopak. Nálada byla bojovná a pohodová. Samotný úvod zápasu si vzal do režie Honza Brada. Díky špatné domluvě Klatov byl 3x po sobě zcela osamocen na oblouku a 3x také vsítil koš. Brada – Klatovy 8:0. Poté se hosté dostali do tempa a začali praktikovat svou největší zbraň, sílu pod košem. Jako by to měli zakódované a jejich spolupráce mezi pivoty „high-low“ byla mnohdy jak z učebnice. Jenže, čím více zápas pokračoval, tím více jsme si s touto zbraní dokázali poradit různým vypomáháním a stahováním se do bedny. Celý první poločas se hrála téměř plichta, 39:37. Třetí čtvrtina byla napřed v naší režii, plus 10 a závěr byl zas Klatov 56:58. Zápas se postupně stával poměrně nervózní, sem tam stříkaly emoce a to více vyhovovalo hostům. Před posledním dějstvím jsme se uklidnili a hlavně si řekli, co budeme praktikovat. Sice nám to asi minutu trvalo, ale jakmile přišel čas na dohodu mezi čtvrtinami, tak jsme byli jasně lepší a hlavně basketbalovější. Dokázali jsme si vypracovávat šance z pod koše, ze střední vzdálenosti, ale i z trojky. Hosté stále, v drtivé většině, hrozili jen z pod koše. Jenže na to jsme byli připraveni a pomocí výpomocí a stahováním dlouhého křídla do bedny jsme hosty ubránili. Tím pádem jsme nadále udrželi neporazitelnost. Poslední zápas základní části v Domažlicích tak již nemůže nic změnit na tom, že skončíme na prvním místě.