Po dlouhé čtyřtýdenní pouze nadregionálka U17 sehrála další zápasy na domácí půdě.


První zápas se odehrál ve státní svátek 17.11.2017 proti soupeři TJ Sokol Bor. Soupeř přijel pouze se šesti hráči a to už napovídalo tomu, že zápas moc běhavý nebude.
Plzeňští trenéři se proto shodli, že zápas odehrají hráči ročníku 2003 tedy U15. Ti před zápasem ještě odtrénovali a poté šli do zápasu. Dalo by se říct, že se hrál sváteční basketbal.
Domácí po celé tři hrací období hráli do zónové obrany. Díky tomu vznikalo spoustu volných pozic ke střele. I když to pro fanoušky nebyla zajímavá a pohledná hra, hráči hráli s radostí.
Do rotace se dostal Kuba Winter, který sice již na pár minut nastoupil v lize U15, ale v tomto zápase dostal stejný časový prostor jako ostatní hráči a dokonce poprvé po zranění i skóroval střelou za tři body.
Další oslavou týmu bylo, když se Jirka Skála stal autorem stoprvního bodu.


Hned druhý se hrál další zápas, tentokrát s lídrem celé naší skupiny a to BK Sokolovem. To už náš tým byl opět v klasickém složení z hráčů U17 a U15. Do poločasu to byl skvělý basketbal.
Na hráčích byla vidět veliká chuť hrát, bojovat a velké odhodlání. Sokolovští hráči měli oproti nám výškovou i váhovou převahu. Přesto do poločasu jsme s nimi drželi krok a nedali jim nic zadarmo.
Fungovala nám výborně obrana, zejména výpomoc ze slabé strany na hráče v dolním postavení. V útoku jsme neustále ohrožovali koš. Bohužel ve třetí čtvrtině se nám přestalo dařit v útoku a přestali jsme ohrožovat koš.
Soupeř ale nepovolil a získával náskok. I když jsme se v posledním hracím období vrátili k naší hře, tak už jsme pouze mohli stahovat soupeřovo náskok.

 

Co k zápasům dodal trenér? 
„Páteční zápas byl opravdu sváteční. Hráči hráli s obrovskou radostí a zápas si užívali. Sobotní zápas byl opačného rázu. Pod košem nás v obraně hodně podržel Venca Froněk, který byl nejvyšším hráčem našeho týmu. Samozřejmě obrana nemůže stát na jednom hráči a to taky nestála.
Všichni hráči, co byli na hřišti, pracovali v obraně na výbornou. Bohužel v závěru rozhodovala výška a váha.
I tak jsem měl z kluků velkou radost, poprvé jsem na všech viděl chuť hrát, bojovat.
To, jak zápas dopadl, je mi v celku jedno. Přál bych si, ale abych tuhle chuť hrát u nich viděl pokaždé. Za sobotní zápas velká pochvala a gratulace Sokolovu za zaslouženou výhru.“