Po loňském nešťastném vypadnutí v předkole play off s brněnskou rezervou, až po prodloužení, jsme včera byli svědky další nervy drásající koncovky. Tentokrát se šťastným závěrem pro nás.

Úvod utkání a vlastně celý první poločas, byl ve znamení našeho velmi laxního přístupu a absolutně nedisciplinovaného projevu. Naopak Pardubice, ačkoliv bez svých největších opor z „A" týmu, nastoupili velmi koncentrovaně.

Týmovým přístupem, maximálním nasazením a s každou další trefenou střelou větším sebevědomím, hráli velmi dobrý a účelný basketbal. Naší hře chyběl zápal a bohužel jsme nedovedli využít ani předností starších a zkušených hráčů. V důsledku toho vedli Pardubice v poločase dvouciferným rozdílem.

Ve třetí části se naše hra sice mírně zlepšila ale k žádné zásadní změně, především na obranné polovině nedocházelo. Ve chvíli, kdy se podařilo snížit na 50:53, přišly dvě chyby a nedůslednost při krytí výborně hrajícího Němce. Ten dvěma přesnými trojkami opět navýšil vedení hostí.

Zbývalo posledních 10 minut na obrat. Ale ani začátek 4. části se nepovedl. Pardubice rychle utekly na 52:64 a s námi to nevypadalo vůbec dobře. Když v 6. minutě nejlepší střelec pardubických Formánek (18b.) trefil sedmdesátý bod svého týmu, asi nikdo by nevěřil, že šlo o poslední body jeho týmu.

Stupňovaným tlakem v obraně a doslova buldočí snahou dostat se k soupeřovu koši se podařilo snížit na rozdíl jediného bodu. Poslední útok však měly k dispozici Pardubice a čas se neúprosně krátil.

V čase 9:52 jsme museli takticky faulovat a hostující Petrič šel střílet trestné hody. V momentě kdy netrefil první, se napětí a nervozita ve sportovní hale vyšroubovala na maximum. Petrič neudržel chladnou hlavu ani při svém druhém pokusu. Míče se zmocnil Vašek Honomichl a za obrovské podpory celého publika bleskově směřoval ke koši soupeře.

Hostující obrana pak zacpala vnitřní prostor, čím nabídla volný prostor venkovním hráčům. Skvěle vyhodnocená situace a posunutí míče až do úplného rohu na Kamila Říhu......následoval trojkový pokus, který současně s klaksonem propadl obroučkou. V hale vypuklo na jedné straně nadšení, na straně druhé zmar a smutek. Přesně proto je basketbal tak krásnou hrou.

BK Lokomotiva Plzeň - BK Pardubice 72:70 (19:22, 32:43, 52:59)

Díky všem za podporu a doufáme, že v play off, v neděli 23.4. proti Zlínu, budete opět našim šestým hráčem.