V neděli byla zakončena nadstavbová část skupiny o 7. - 12. místo a my se utkali se Šlapanicemi na jeho palubovce.

Toto utkání již nemohlo nic změnit na konečné podobě tabulky. Přesto nebo možná právě proto šly do souboje oba týmy naplno a nikdo nechtěl prohrát. Domácí nastoupili kompletní, zatímco na naší straně chyběli David a Volf.

Bohužel hned v úvodu se zranil Štěpán Partyngl, což bude další oslabení v blížícím se předkole play off.

V samotném utkání, až na prvních několik minut, vedli domácí. Ti využívali zejména větší pohyblivosti vyšších hráčů a také snaha o rychlý protiútok nám činila potíže. Naší hru pak zdobila solidní kombinační a týmová hra, ale vázla spolupráce v obraně.

Ve třetí části se domácí odpoutali až na dvouciferné vedení. Naštěstí jsme dokázali najít odpověď a zlepšenou obrannou a úspěšným zakončením se nejenom vrátit do utkání, ale jeho vývoj otočit ve svůj prospěch. V napínavé koncovce se podařilo ubránit závěrečný útok domácích, což znamenalo další těsnou výhru.

Sokol Šlapanice - BK Loko Plzeň 74:76 (24:18, 37:35, 59:52)

Výsledky a postavení v tabulce nám pro předkolo play off určilo rezervu Pardubic. Již tento pátek tak budou opět k vidění na plzeňské palubovce hráči z nejvyšší soutěže a aktuálně druhého celku Kooperativa NBL - Pulpán, Škranc, Potoček a Roub.

Série se hraje na dvě vítězná utkání a my budeme velmi rádi, když si uděláte v pátek večer od 19h čas a přijdete nás podpořit.

Rozpis zápasů pro předkolo play off