Ve středu jsme sehráli dohrávku proti favoritovi celé extraligové tabulky - USK Praha. Hosté absolvovali v posledních dnech náročný program, když díky účasti v juniorské eurolize museli odkládat několik utkání v domácí soutěži.

Jen o den dříve tak doslova vyválčili vítězství nad juniorkou Pardubic po dvojím prodloužení. V našem týmu bohužel stále chyběl pro nemoc Jirák a nově i Králíček, další hráči pak již po několikáté upřednostnili osobní zájmy.

Zbývajících devět hráčů bylo připraveno postavit se výzvě jménem USK. Ačkoliv výsledek je jednoznačný a s necelými čtyřiceti body jistě nemůže panovat spokojenost, samotný projev, nebyl vzhledem k rozdílným kvalitám kádrů zas tak špatný.

Pozitivem byla zejména snaha vyrovnat se atletismu, fyzické a výškové převaze soupeře. Převaha USK a z toho plynoucí rozdíl byl pak především v obrovském rozdílu úspěšnosti zakončení z jakékoliv pozice. Ve velmi těžkém utkání však i z naší strany byly k vidění pohledné, jak individuální, tak týmové akce, které nezůstaly bez odezvy přihlížejících diváků. Tímto jim patří poděkování za podporu v takto náročné sezoně.

O víkendu vyjíždíme k posledním dvěma utkáním základní části do Brna a Jihlavy. Nedělní souboj bude kláním o nepopulárního "černého Petra" a věřím, že kluci vynaloží veškeré síly a um, abychom odjížděli se vztyčenou hlavou.

BK Lokomotiva Plzeň - USK Praha 35:92 (16:24, 19:48, 33:71)

Tabulka a přehled zápasů