Žáci U14 za posledních 14 dní udělali kus práce, kterou tento víkend mohli prodat. Soupeři jim byli Sršni Písek a BK Tábor, s kterými se v soutěži ještě nepotkali.

Sobotní zápas se odehrál na půdě soupeře v Písku. Utkání začalo rychle a bohužel lépe pro soupeře. Písečtí hráči zejména první čtvrtinu těžili jen z rychlého protiútoku, kdy po našem koši, či jejich doskoku hráli rychle a my se nestíhali vracet do obrany a zastavit je.

Obrana soupeře byla zatažená od trojky, což nám chvílemi dělalo velký problém se prosadit. I tak se naše hra v druhém poločase zlepšila a dokázali jsme být sršňům lepším soupeřem než v prvním poločase. Přestože jsme utkání prohráli, kluci dokázali do zápasu přenést věci, na kterých za poslední týdny pracovali.

Sršní Písek - BK Loko Plzeň 78:47 (30:14, 50:26, 64:34)

Nedělní utkání jsme odehráli v Táboře. Tento zápas měl pro nás být povinná výhra. Tentokrát jsme vstup do utkání nepodcenili a hráli tvrdou nátlakovou obranu, z čehož bohužel pramenily i fauly.

Celý zápas jsme měli pod kontrolou, snad jen s výjimkou krátkého úseku ve druhé čtvrtině, kdy došlo k podcenění soupeře, kluci zvolnili v obraně a v útoku nerespektovali pokyny z lavičky.

Tomuto, ale hned učinil přítrž time outem trenér J. Lejsek, který byl donucen poměrně zvýšit hlas. Od té doby jsme opět hráli to, co jsme měli, a bylo k vidění spousta pěkných akcí. Jediné co nás sráželo a sráží v celé sezoně je nepřesnost v zakončení z bezprostřední blízkosti koše. Ale na tom budeme i nadále pracovat, aby to kluci zvládali i pod tlakem. I tak celkový víkendový výkon trio trenérů hodnotí kladně.

BK Tábor - BK Loko Plzeň 32:91 (3:25, 15:42, 25:72)