Ani v dalším dvoukole se junioři nedočkali druhé výhry. Tentokrát se museli sklonit před Sokolem pražským a píseckými sršni.

Pražský tým na tom nebyl o moc lépe než my, patřila mu desátá příčka. Chtěli jsme sehrát minimálně vyrovnaný duel a pokusit se vybojovat výhru. Od úvodu bylo patrné, že Sokol jde za vítězstvím s daleko větším úsilím.

Zejména pod oběma koši byla patrná jeho dominance a právě díky snadným košům si získal dvouciferné vedení. Nepomohly time outy, rady ani změny obran. I přes snahu se vždy našla v naší obraně mezera a v útoku hloupá ztráta nebo špatně volená, či nepřesná střela. Skóre neutěšeně narůstalo a hosté si zaslouženě odvezli oba body.

BK Lokomotiva Plzeň - Sokol pražský 39:66 (8:21, 23:34, 33:52)

Proti Písku bylo potřeba dát si pozor na hru 1:1, rychlý protiútok a skvělou střelbu za tři body, kterou mají písečtí hráči opravdu velmi dobrou. To se dařilo do stavu 8:8, poté se z naší strany vytratila obranná disciplína. Naprosto jsme propadli ve všech zásadách a herních činnostech.

Třicet obdržených bodů za 1. čtvrtinu jasně udalo tón utkání. Druhá čtvrtina byla tím nejlepším, co jsme v tomto utkání předvedli, ale na více jak vyrovnaný průběh jsme se nezmohli.

Přesto se ukázalo, že držíme-li se stanovené taktiky, dokážeme konkurovat. Nestačí však vydržet pouze jednu nebo dvě čtvrtiny jako tomu bylo v tomto i jiných utkáních.

Pořád je co zlepšovat a nikdo z nás není s tímto stavem spokojen. Pravdou však je, že kluci si za poslední roky doslova navykli prohrávat, což je tím nejhorším odrazem projevu celého družstva. Naším cílem je udržení extraligy i pro další ročníky, a tak nezbývá než dále poctivě pracovat v tréninku a leckdy si odepřít zábavu a volný čas ve prospěch týmu.

BK Lokomotiva Plzeň - Sršni Písek 59:90 (13:30, 24:42, 39:66)

Tabulka a přehled utkání