Pro naše minižáky U12 a U13 bude rok 2017 skutečně velmi pestrý a náročný.

Od nového roku jsme absolvovali sice zatím pouze dvě utkání v Domažlicích, která ale jasně ukázala, že je stále na čem pracovat. Rozhodli jsme se, že proto zintenzivníme tréninky i vzhledem k vyhlídkám, co nás vše čeká v druhé polovině náročné sezóny.

Jiskra Domažlice vs. BK Lokomotiva Plzeň 26:69 (8:24, 14:39, 21:55)
Jiskra Domažlice vs. BK Lokomotiva Plzeň 33:54 (5:13, 16:17, 20:33)

Kromě mistrovské sezóny, která končí v únoru, nás v obou kategoriích čekají kvalifikace o NF. Za zmínku stojí určitě zahraniční turnaj v Pacé ve Francii, kterého se náš klub účastní pravidelně každý rok nebo tradiční velikonoční turnaj v Klatovech, kde se též pravidelně objevujeme. Vyvrcholením celé sezóny bude pro naše hráče jistě dubnové národní finále U12, které bude po 10 letech opět pořádat náš klub.

„Do dubnového národního finále chceme co nejvíce potrénovat, proto jsme trochu zintenzivnili tréninky. Pracujeme samozřejmě na individuálních herních činnostech, ale začali jsme do tréninku zařazovat častěji i zápasové situace. Některé nové věci dělají našim hráčům trochu problém. Je těžké udržet jejich soustředěnost po celý trénink, ale myslím, že už si chlapci začínají trochu zvykat na nový tréninkový režim. Národní finále je určitě motivací pro všechny naše hráče na sobě začít ještě více pracovat, aby se v dubnu mohli důstojně „předvést" a ukázat před domácím plzeňským publikem na republikovém šampionátu mladších minižáků." Okomentoval Filip Marian