K poslednímu zápasu letošní sezony jsme zajížděli na půdu Klatov. Zápas měl zajímavý náboj, poněvadž naše případné vítězství mohlo zajistit prvenství v soutěži Slavoji zatím co naše prohra a vítězství Klatov stanovilo vítězem právě domácí Klatovy.

Možná i z tohoto důvodu proti nám domácí nasadili 4 pendli z 2.ligy. Pravdou je, že i my jsme měli z našeho „A" týmu Pavla Vondru a Jirku Doljaka.


Klatovy vs Loko „C" - 54:47 - statistiky
Úvod zápasu jasně ukázal, že zcela určitě půjde o zápas, který svou kvalitou převyšuje KP. Hra na obou stranách měla hlavu a patu. K vidění byli často tvrdé, ale naprosto férové souboje. My začali zápas zónovou obranou, kterou jsme chtěli domácí malinko zbrzdit. Oni však z dlouhé a střední vzdálenosti téměř neminuli. V útoku jsme hráli nacvičené akce, ale ne s tak vysokou úspěšností střelby. První čtvrtku jsme tedy prohráli 12:22. Bylo téměř jasné, že tak vysoké procento střelby si domácí udržet nemohou, takže jsme byli trpěliví. Nic méně se skóre stále drželo na rozdílu kolem 10-ti bodů až do konce 3.čtvrtiny. Do poslední 10-ti minutovky jsme nastoupili s plánem mnohem více rotovat v obraně. Dále více začlenit pohyb do našeho útoku a hru 1 na 1 přímočaře do koše a to vycházelo. Především po prostřídání řad zhruba ve 2.minutě kdy byla na hřišti pětice Kozel J., Běl, Kaiser, Altman a Bílek jsme byli lepším týmem. Domácí si s naší obranou nevěděli rady a v 5. minutě to bylo již jen o 4. V tento moment jsme další minutu udrželi domácí bez vstřeleného koše a sami jsme měli zcela volnou trojku a 2 dvojky. Bohužel jsme nedali. Domácí si pak nabranými zkušenostmi z 2.ligy zápas pohlídali a asi zaslouženě vyhráli.

My tedy můžeme malinko bilancovat, jaká tedy tato sezona byla? Jedním slovem FAJN. I přesto, že se nám nepodařilo obhájit vítězství tak jsme se dokázali pravidelně scházet a to je nutné brát jako velkou výhru. Výkonnostně to zpočátku nebylo ono, ale zhruba od poloviny soutěže jsme se vrátili na svou úroveň a prakticky do předposledního zápasu jsme bojovali o vítězství. Nyní nás čekají pravidelné boje STAŘÍ vs MLADÍ a to budou teprve lítat třísky . V té další sezoně 2016/2017 do toho opět půjdeme na plno a opět budeme chtít soutěž vyhrát, prakticky jako vždy.