Další úspěch zaznamenali naše U11 na mezinárodním velikonočním turnaji v Klatovech. V kategorii U11 startovalo celkem 16 týmů. Naši borci potkali svého přemožitele až ve finále.

Na turnaji jsme odehráli celkem 6 utkání ve 3 dnech, což už je pořádná porce zápasů, navíc z důvodů nemocí a zranění pouze v počtu 12 hráčů resp. 13 hráčů - k tomu ale až později. V základní skupině jsme narazili na týmy Domažlic, HB Basket (dívky) a BA Sparta. Ze všech 3 utkání jsme odešli jako vítězové s větším bodovým odstupem.

Do čtvrtfinále jsme tedy postoupili z 1. místa, kde na nás čekalo družstvo BŠ Tygři Praha (dívky). V tomto utkání jsme už chvílemi vedli dvouciferným rozdílem, avšak našimi vlastními chybami a zbytečnými ztrátami jsme soupeři umožnili dovést zápas do prodloužení. V něm jsme možná i díky trocha štěstí vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem jediného bodu.

V semifinále nás čekal zahraniční soupeř z Lotyšska BA Saule. Od začátku utkání soupeř bránil velmi zataženě, mnohdy začal osobně bránit až od trojkové čáry. My jsme si s tím však poradili a postoupili do finále celého turnaje, kde nás čekal rovněž dosud neporažený tým BV Chemnitz. S tímto družstvem jsme sehráli už 1 vzájemný zápas na vánočním turnaji v Plzni, kde jsme Chemnitz porazili. Nyní jsme však vnímali suverénní průběžné výsledky tohoto družstva na turnaji a tedy věděli, že nás čeká velmi těžké utkání. Bohužel od začátku utkání byl tým z Německa bojovnějším mužstvem. My jsme od 1. minuty utkání působili unaveným a odevzdaným dojmem. Zcela zaslouženě si tedy tým z Chemnitzu vybojoval zlaté medaile.

Až na neúspěch ve finále, jsme však odehráli velmi dobrý turnaj. Jak už bylo na začátku zmíněno, tak na turnaji nám chybělo hned několik hráčů a opor - Klein, Hasman, Lukeš, Vavřík, Kudrlička. Na druhou stranu šanci dostali naši mladší hráči, kteří zde odehráli slušná utkání a právoplatně se podíleli na úspěchu celého týmu. Za zmínku určitě stojí čtvrtfinálové utkání, ve kterém za nás nastoupil původně pouze fandící Martin Winter (ročník narození 2008) - bratr Tomáše Wintera. Vzhledem k malému počtu hráčů jsme se rozhodli tomuto borci na čtvrtfinálové utkání obléci dres. Jak se zdálo, tak to byl určitě dobrý krok, jelikož v tomto utkání se nám vyfaulovalo hned trio našich hráčů a museli bychom dohrávat utkání ve 4 hráčích. Martin tedy musel na palubovku za velmi vyrovnané koncovky a přesto, že se jednalo o jeho první utkání v životě, tak byl na hřišti velmi platným hráčem.

Musíme také zmínit zařazení našeho kapitána Filipa Karlíčka mezi All-stars pětku celého turnaje v kategorie U11. Pochvalu však nezaslouží jen Filip, ale celý tým nejmladších minižáků Lokomotivy Plzeň za vzorné reprezentování našeho klubu na tomto mezinárodním turnaji.

Komentář trenéra Filipa Mariana "jsem velmi rád, že se nám turnaj takto výsledkově vydařil. Ještě více rád jsem však za všechna utkání, které jsme na turnaji odehráli. Ukázaly se naše slabiny, na čem více pracovat v tréninku a hráči zde získali cenné hráčské zkušenosti. Tento turnaj by měl být motivací pro všechny hráče do další tvrdé práce. Bohužel ve finále byli naši borci už předčasně uspokojeni konečným 2. místem a podle toho vypadalo jejich nasazení a bojovnost před doslova nacpanou halou BK Klatovy. Myslím, že měli na to předvést mnohem lepší výkon, jen více chtít. Ale určitě bylo tohle finále pro naše kluky velkým zážitkem, např. předzápasové nastupování všech hráčů vyhlašovaných jménem po jménu moderátorem utkání. Na takovéto turnaje budou chlapci vzpomínat celý život. Nyní musíme ještě více zabrat v tréninku a odjet do Ostravy na Národní finále co nejlépe připraveni."